AKTUALNOŚCI W ROKU SZKOLNYM 2013/201428.06.14 - Konkurs Najlepszego Absolwenta 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28 czerwca 2014 r. w Auli Biblioteki Głównej Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie XII edycji konkursu organizowanego przez ZNP „Najlepszy Absolwent Gimnazjum Gmin Wiejskich i Miasteczek Województwa Pomorskiego”.  Było to wydarzenie niezwykle ważne  zarówno dla nauczycieli Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim, jak i dla pracowników Urzędu Gminy w Sadlinkach, bowiem naszą szkołę i gminę reprezentowała w tym roku szkolnym najzdolniejsza absolwentka -  Marta Trzaska, dwukrotna finalistka konkursów wojewódzkich, wielokrotna laureatka konkursów  powiatowych oraz zawodów sportowych.
            W  ten pierwszy, wakacyjny, sobotni poranek przed wejściem do uniwersyteckiej biblioteki tłumnie gromadzili się najwybitniejsi absolwenci województwa pomorskiego wraz z rodzinami, nauczycielami oraz przedstawicielami instytucji samorządowych. Punktualnie o godzinie 11 prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Elżbieta Markowska rozpoczęła galę, którą swoją obecnością uświetniły osobistości na stałe związane z polską nauką i edukacją: byli Ministrowie Edukacji Narodowej – Katarzyna Hall i Edmund Wittbrodt, Pomorska Kurator Oświaty – Elżbieta Wasilenko oraz uniwersyteccy profesorowie. Brawa i liczne gratulacje towarzyszyły 85 absolwentom kiedy odbierali zasłużone dyplomy i nagrody. Marta Trzaska zajęła zaszczytne 9 miejsce w województwie w rankingu najlepszych absolwentów, oraz 3 w kategorii najlepszy sportowiec. Dzięki uprzejmości pani Wójt Gminy Sadlinki Elżbiety Krajewskiej oprócz nagród rzeczowych ufundowanych przez sponsorów konkursu, Marta spędzi dwa tygodnie na obozie żeglarskim w HOM w Pucku. Na zakończenie głos zabrały kolejno minister Katarzyna Hall i kurator oświaty Elżbieta Wasilenko, tłumacząc jak ważne jest rozwijanie swoich uzdolnień i zainteresowań oraz pogratulowały uczniom, ich rodzicom i nauczycielom sukcesu podkreślając, że jest to sukces ich wszystkich, na który przez lata wspólnie pracowali. Niejeden rodzic otarł ukradkiem łzy wzruszenia podczas tej niezwykle podniosłej uroczystości.   Marto, jesteśmy dumni, że mogliśmy Cię poznać i uczyć. Gratulujemy i życzymy Ci dalszych sukcesów. Wierzymy, że każdego dnia będziesz pogłębiała wiedzę, którą zdobyłaś będąc uczennicą Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim.

 

Osiągnięcia Marty Trzaski

najwybitniejszej, tegorocznej absolwentki  Gimnazjum w Nebrowie Wielkim:

- świadectwo ukończenia gimnazjum z wyróżnieniem, średnia 5,66

- finalistka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego w roku szkolnym 2012/2013,

- finalistka Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego w roku szkolnym 2013/2014,

- I miejsce w powiatowym Konkursie Czytelniczym „Nasze ważne sprawy”,

- I miejsce w Powiatowym Konkursie pod hasłem Wspomnienia o Janie Pawle II „Święty

Uśmiechnięty”,

- II miejsce w I Powiatowym Konkursie Matematycznym „W świecie Pitagorasa”,

- II miejsce w Powiatowym Konkursie „Mistrz Sudoku”,

- II miejsce w Powiatowym Konkursie pod hasłem „Wspomnienia o Janie Pawle II

Totus Tuus – Cały Twój Maryjo”,

- III miejsce w Powiatowym Konkursie Czytelniczym „Z życia wzięte”,

- III miejsce drużynowo w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Świat Brył”,

- I miejsce w XIV Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w tenisie

stołowym dziewcząt

- I miejsce w klasyfikacji końcowej w XVI Grand Prix Kwidzyna w tenisie stołowym,

- II miejsce w XIV Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej drużynowo  w tenisie stołowym dziewcząt,

- II miejsce w XIV Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w rzucie dyskiem,

- II miejsce w XIV Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej drużynowo w unihokeju

dziewcząt,

- II miejsce w XIV Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej drużynowo w piłce siatkowej dziewcząt,

- III miejsce w XIV Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej drużynowo w koszykówce dziewcząt,

- uczestniczka projektu „Pomorskie dobry kurs na edukację. Wspieranie uczniów o szczególnych predyspozycjach w zakresie matematyki, fizyki i informatyki”,

- uczestniczka projektu „Lokalny Program Wspierania Uzdolnień w Powiecie Kwidzyńskim”.

 


27.06.14 - Uroczyste zakończenie
roku szkolnego 2013/2014

W tym roku szkolnym dzień kończący naukę przypadł na 27.06.2014r. Jest to moment, w którym niektórzy z naszych uczniów kończą pewien etap edukacyjny. W części oficjalnej uroczystości ostatnie słowa do absolwentów wygłosiła dyrektor, Mariola Strzelczyk, następnie zostały wręczone świadectwa absolwentom gimnazjum i szkoły podstawowej oraz uczniom wyróżniającym się w nauce. Kolejnym punktem uroczystości był program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy II gimnazjum. Nie zabrakło ciepłych słów, życzeń, upominków oraz łez. Głos zabrali również tegoroczni absolwenci, ich wychowawcy oraz rodzice. Na koniec głos zabrała dyrektor, Mariola Strzelczyk, która życzyła uczniom, zdrowych i słonecznych, ale przede wszystkim, bezpiecznych wakacji.
 


 

 

 

 

 


26.06.14 - Spotkanie w Urzędzie Gminy

 

26 czerwca 2014r.  w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Sadlinkach odbyło się uroczyste spotkanie wyróżnionych absolwentów Gimnazjów  z Wójtem Gminy Sadlinki Elżbietą Krajewską. Tego typu spotkania odbywają się  od kilku lat i stały się tradycją w naszej gminie. W tegorocznym spotkaniu wzięło udział 22 absolwentów z Gimnazjum w Nebrowie Wielkim i Gimnazjum w Sadlinkach. Zaproszeni uczniowie wyróżnili się wybitnymi osiągnięciami w nauce, sporcie oraz sukcesami artystycznymi. Wójt Gminy Sadlinki złożyła wszystkim gratulacje i podziękowania za pracę, zaangażowanie i reprezentowanie gminy w wielu konkursach i zawodach sportowych,  zarówno uczniom jak również rodzicom i nauczycielom.  Następnie wręczyła uczniom dyplomy uznania oraz upominki. Wśród naszych absolwentów wyróżniono: Martę Trzaska (nauka i sport), Aleksandrę Dziedzic (nauka, sport, muzyka), Klaudię Kisiel (nauka, sport, muzyka), Paulinę Dzwonnik (nauka, sport, muzyka), Julię Stromecką (nauka, muzyka), Natalię Nowak (nauka), Luizę Lipiak (muzyka) i Nikolę Dolecką (muzyka). Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i zakończyło się wspólną fotografią.

 

 


25.06.14 - Festiwal Nauki
 

 

25.06.2014r. podczas uroczystości rozpoczynającej Festiwal Nauki  w naszej szkole nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu pod hasłem Bądź lepszy(-a) niż byłeś(-aś)!, zorganizowanego przez Rzecznika Praw Ucznia, Marzenę Figacz. Konkurs związany był z podwyższeniem średniej ocen w stosunku do I semestru. W szkole podstawowej I miejsce zajął Kamil Samulewski     z klasy V, który podwyższył swoją średnią o 1,09, natomiast w gimnazjum wygrały dwie uczennice klasy III – Natalia Nowak i Nikola Dolecka - podniosły swoje średnie ocen o 0,64. W przyszłym roku rywalizacja będzie kontynuowana.  Następnie wręczano nagrody uczniom, którzy w szczególny sposób zasłużyli się w pracy na rzecz kół i organizacji. Opiekunka koła redakcyjnego, Marzena Figacz, wręczyła nagrody redaktorkom Szkolnego Węzła za aktywną działalność i duże zaangażowanie w pracę na rzecz redakcji. Pamiątkowe książki otrzymały: Natalia Nowak, Luiza Lipiak, Agnieszka Michalska i Milena Seremet. Za aktywną pracę na rzecz koła ekologicznego nagrody otrzymały uczennice: Aleksandra Dziedzic i Klaudia Kisiel. Opiekunką koła jest Mirosława Torbowska. Ponadto opiekunka SU, Sylwia Kaliszewska, wyróżniła Aleksandrę Dziedzic i Natalię Nowak.

Na zakończenie uroczystości wręczono nagrodę dla najbardziej ekologicznej klasy, którą okazała się klasa IB gimnazjum, a także rozstrzygnięto konkurs w rywalizacji klas za rok szkolny 2013/2014, w tej rywalizacji najlepszą okazała się klasa III gimnazjum. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

 

Od września 2013r. uczniowie naszej szkoły pracowali nad wyborem patrona szkoły. Swoje propozycje mogły zgłaszać całe klasy, a także indywidualni uczniowie. Propozycji było wiele spośród nich wybrano te najciekawsze. Na uroczystym apelu w czasie Festiwalu Nauki uczniowie przybliżyli swoim kolegom sylwetki osób, które ich zdaniem, mogłyby być patronem szkoły. Jako pierwszy głos zabrał Wojciech Żółtowski, uczeń klasy VI, który, w imieniu koła ekologicznego, zaprezentował sylwetkę Władysława Szafera - polskiego botanika, członka Polskiej Akademii Umiejętności i Polskiej Akademii Nauk. Koło ekologiczne uważa, iż: „Jako szkoła ekologiczna posiadająca Zielony Certyfikat powinniśmy identyfikować się właśnie z osobą, która przez całe swoje życie związana była z przyrodą.” Następnie głos zabrały uczennice klasy I B gimnazjum, Natalia Strzelecka i Aleksandra Jerzyk, które zaprezentowały sylwetkę Janusza Korczaka - pedagoga, lekarza i pisarza, który uczył jak kochać dziecko miłością pełną szacunku, rozumiejąc problemy jego psychiki.  Uzasadniem było zdanie: „W naszej szkole uczymy się przede wszystkim szacunku  i tolerancji, a nauczyciele troszczą się o nas jak o własne dzieci. Dzięki Samorządowi Uczniowskiemu mamy prawo głosu, wyrażania własnego zdania i bycia sobą, a o to właśnie Korczakowi chodziło. „ Z kolei Alicja Kamińska, uczennica klasy I A gimnazjum przedstawiła postać Ireny Sendlerowej - działaczki społecznej, która ocaliła z holokaustu ok. 2,5 tys. żydowskich dzieci. W 2006r. została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla. Argumentując, Alicja powiedziała: „Nasza szkoła powinna mieć patrona, który jest znany i jednocześnie jest autorytetem dla nas – uczniów. Naszym zdaniem Irena Sendler zasługuję na miano patrona naszej szkoły, gdyż miała dobre serce i pomagała wszystkim.” Kolejną postacią zaprezentowaną przez uczennicę klasy IV, Annę Krupę” był Gwidon Wojakowski – założyciel pierwszej szkoły w Nebrowie Wielkim, który, jak powiedziała Ania: „ Stworzył naszą szkołę z niczego, swoją postawą pokazywał swoją chęć do szerzenia nauki wśród młodzieży. Postać ta pokazuje nam, że nie ma rzeczy niemożliwych i że należy zawsze dążyć do swoich celów. Nigdy nie należy się poddawać nawet jeśli jest trudno, bo to my tworzymy nasze życie i naszą historię…” Kolejnym argumentem Ani było stwierdzenie: „Być może jest wiele sławnych osób, które mają wielkie zasługi dla naszego kraju, jednak postać Gwidona Wojakowskiego jest ważna szczególnie dla nas, dlatego to on powinien zostać patronem naszej szkoły. Będzie to wspaniały hołd dla niego w zamian za założenie tej placówki”. Jako ostatnia głos zabrała uczennica klasy VI, Magdalena Januszewska, która zaprezentowała postać Mikołaja Kopernika – polskiego astronoma, uczonego, twórcę teorii heliocentrycznej. Magda, jak jej poprzednicy, posłużyła się ciekawymi argumentami. Jednym z nich jest: „Gdybym była na waszym miejscu zagłosowałabym na niego, a wiecie dlaczego? Dlatego, że buntujecie się tak jak on, tylko że wy przeciwko rodzicom i nauczycielom, a on przeciwko całemu światu. Uważam, że ten oto mężczyzna to osoba naprawdę godna podziwu, szacunku i naśladowania. Pokazuje, że warto jest czasem postawić  na swoim mimo różnych przeciwności.”

Po przemówieniach przyszedł czas na głosowanie uczniów. Ich zdaniem najlepszym kandydatem na patrona szkoły jest Janusz Korczak. To, oczywiście, nie koniec pracy i dyskusji nad wyborem patrona. Swoje zdanie przedstawić muszą jeszcze: rodzice, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.
 


24.06.14 - Dzień Sportu

24.06.14 - Dzień Sportu

 

 

 

 

 


18.06.14 - Bal gimnazjalny

18 czerwca 2014 w murach naszej szkoły rozbrzmiewał dobrze wszystkim znany „Polonez”  W. Kilara. W tym dniu uczniowie klasy III gimnazjum gościli swoich rodziców, nauczycieli oraz koleżanki i kolegów na uroczystym balu gimnazjalnym.  Przyszli absolwenci zatańczyli wspomnianego poloneza, po czym w ogrodzie szkolnym dokonali uroczystego posadzenia drzewka upamiętniającego ich naukę w tej szkole. Bardzo podniosłym momentem uroczystości było umieszczenie na ścianie zasłużonych uczniów tabliczek przez Klaudię Kisiel i Martę Trzaskę - finalistki Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.


 


17.06.14 - Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

 


 

 

 

 


14.05-16.06.14 - ,,Umiem pływać”
 

Uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej w Nebrowie Wielkim uczestniczyli w  Projekcie ,,Umiem pływać” współfinansowanym przez  Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego oraz Gminę Sadlinki. Wkład własny wniesiony ze strony Gminy Sadlinki wyniósł 9 180, 00 zł.( 4080 ZS Nebrowo Wielkie, 5100 ZS Sadlinki). Projektem zostało objętych 54  dzieci z klas III SP ( 24 z ZS w Nebrowie Wielkim i 30 z ZS w Sadlinkach). Dzieci z ZS w Nebrowie Wielkim realizowały zajęcia w okresie od 14 kwietnia do 16 czerwca 2014 r., natomiast dzieci z ZS w Sadlinkach rozpoczną zajęcia we wrześniu br. w wymiarze 20 godzin lekcyjnych dla każdego uczestnika.

Projekt ,,Umiem pływać” jest realizowany w ramach powszechnej nauki pływania przez Słupskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z siedzibą w Słupsku. Głównym celem projektu jest nabycie przez uczestników umiejętności pływania. Szczegółowe założenia projektu przedstawiają się następująco:

1. Zapewnienie bezpiecznego i aktywnego sposobu spędzenia wolnego czasu.

2.Wyrównanie szans edukacyjnych w zakresie umiejętności pływania, szczególnie poprzez objecie programem uczestników zamieszkujących w miejscowościach, które nie posiadają pływalni krytej.

3. Podniesienie odporności, korekta wad postawy.

4. Wzrost świadomości na temat zdrowego stylu życia.
 


16.06.14 - Turniej wiedzowo-sportowy       pt. "Co w trawie piszczy"

16 czerwca 2014 roku w małej szkole odbyła się III edycja turnieju wiedzowo- sportowego, pt. Co w trawie piszczy. Uczestnikami imprezy były dwie drużyny z naszej szkoły reprezentowane przez dzieci z klasy 0-6 latki, oraz dwie drużyny ze szkoły w Sadlinkach. Konkurs składał się z trzech części: polonistyczno-matematycznej przygotowanej przez nauczycielkę Jadwigę Rogowską, z części przyrodniczej przygotowanej przez v-ce dyrektor szkoły Łucję Koncicką i części sportowej przygotowanej przez pana Wojciecha Hermaszewskiego. Zawodnicy bardzo dzielnie uczestniczyli w poszczególnych konkurencjach. Ich zadaniem było m.in. rozwiązywanie zagadek o mieszkańcach lasu i łąki, określanie pór roku i ich charakterystycznych cech, przeliczanie zwierząt i owadów, jak też naśladowanie żabich skoków. Nie zabrakło też kibiców z I klasy, którzy dopingowali poszczególnym drużynom. Pszczółki i Pasikoniki zajęły I miejsce, a Biedronki i Motylki II i III. Turniej był doskonałą zabawą dającą możliwość poszerzenia zdobytych wiadomości.

 


09-13.06.14 - Wyjazd do Błękitnej Szkoły
 

 W dniach 9.06.2014r. – 13.06.2014r. uczniowie klasy IV SP uczestniczyli w zajęciach Błękitnej Szkoły we Władysławowie. W trakcie zajęć, które odbywały się przede wszystkim w terenie uczniowie realizowali zagadnienia obejmujące następującą tematykę:
 - Ekosystem Zatoki Puckiej i Morza Bałtyckiego, zapoznanie z florą i fauną. Zajęcia prowadzone były przez Aleksandrę  Świstulską.
 - Zwiedzanie Ocean Parku - zajęcia terenowe  były prowadzone przez pracownika Uniwersytetu Gdańskiego A.Świtulską.
 - Zajęcia w Fokarium na Helu – prowadzone przez pracowników fokarium.
 - Papier Czerpany - historia papieru, recykling ; zajęcia ,na których wykonywaliśmy swój własny papier w kolorze niebieskim by mieć pamiątkę z Błękitnej Szkoły. Papier był stworzony z makulatury. Warsztaty były prowadzone przez Lucynę Bizewską.  
 -
Zajęcia terenowe z ornitologiem, pracownikiem Uniwersytetu Gdańskiego Dawidem Weissbrodtem, w czasie których  podglądaliśmy ptaki Nadmorskiego Parku Krajobrazowego
Oprócz czasu na naukę był też czas na zabawę. Uczniowie miło spędzili czas na basenie we Władysławowie. Jak zwykle zajęcia w Błękitnej Szkole okazały się ciekawym i twórczym sposobem zdobywania wiedzy i umiejętności.       
                                  


01-08.06.14 - Warsztaty czytelnicze

 

W dniach 1 - 8 czerwca 2014 r. odbył się XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie – mądra rzecz”. Nasza biblioteka także wzięła w nim udział. Od poniedziałku do piątku przygotowano dla uczniów wiele atrakcji, warsztatów i konkursów. Uczniowie gimnazjum codziennie na dużych przerwach czytali maluchom książki. Dla najmłodszych uczniów przygotowano liczne warsztaty:  dla grupy 0-6: „Moja ulubiona książka”,  dla grupy 0-5: „W świecie bajek i baśni”,  dla klasy 1: „Od autora do książki”,  dla klas 2 - 3  „Książka sposobem na nudę”, dla klasy 4 „Czytanie – mądra rzecz!”. Klasy  5 i 6  tworzyły  Katalog dobrego czytelnika, natomiast gimnazjaliści - Katalog książek, które warto przeczytać.    Przeprowadzono także debatę „Dlaczego warto czytać książki?”.   Codziennie na przerwach maluchy rysowały ilustracje do swoich ulubionych bajek. 

Czwartek i piątek były dniami konkursowymi – ucz. kl.1 wykonali zakładki do książki, natomiast starsi uczniowie musieli wykazać się wiedzą czytelniczą: klasy  2 - 3  „Czy znasz baśnie H. Ch. Andersena?”, klasy  4 – 6   SP – „Sprawdź, czy wiesz?, klasy 1-3   gimnazjum „Moja ulubiona książka”, a dla fanów małego czarodzieja przygotowano konkurs  „W świecie  Harrego Pottera”. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.  Tydzień czytania przygotowała p. Beata Łęcka-Trzaska.
 


Powiatowy Konkurs Czytelniczy
pn. "Z życia wzięte"

Powiatowy Konkurs Czytelniczy pn. "Z życia wzięte". W Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie  odbył się X Powiatowy Konkurs Czytelniczy „Z życia wzięte”. Tematem konkursu były problemy współczesnej młodzieży opisane w książkach Heidi Hassenmüller. Zadaniem uczestników było odpowiedzieć na szczegółowe pytania zawarte w 4 testach oraz przygotować prezentację multimedialną nt. zagrożeń XXI wieku, tj. narkomania, alkoholizm, anoreksja, bulimia, itp. Nasza uczennica  Marta Trzaska zajęła 3 miejsce, a Natalia Strzelecka zdobyła wyróżnienie. Uczennice przygotowała p. Beata Łęcka-Trzaska.
 

 

 

 


08.06.2014r. - Oratorium w Kościele Parafialnym w Nebrowie Wielkim

6 czerwca 2014r. Kościele Parafialnym w Nebrowie Wielkim odbyło się Oratorium Maryjne. Wzięły w nim udział zespoły muzyczne z naszej szkoły Anons i Violino, zespól fletowy, soliści Ilona Śnieda i Mateusz Tryc  oraz zespół Duodecyma (emerytowani nauczyciele). Montaż słowno - muzyczny został przygotowany przez wybitnego nauczyciela muzyki – pana Edwarda Budysia. Wzruszające pieśni wzbudziły w słuchaczach wiele emocji i muzycznych doznań.  Każdy występ nagradzano oklaskami. 

Na zakończenie koncertu  słowa podziękowania złożyli na ręce Mistrza ksiądz proboszcz Jerzy Bujak oraz dyrektor szkoły pani Mariola Strzelczyk.

Należy dodać, że w kwietniu tego roku pan Edward Budyś otrzymał nagrodę Przewodniczącego Rady Powiatu i Starosty Kwidzyńskiego za całokształt osiągnięć w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania kultury.


 


07.06.2014r. - IX Powiatowy Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego

Dnia 7 czerwca 2014r. w sali Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim odbył się IX POWIATOWY RODZINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO. W imprezie udział wzięło 16 rodzin (dziecko + rodzic). Zawody rozgrywały się systemem grupowym oraz pucharowym. Przyjechały do nas rodziny z Kwidzyna, Tychnów, Sadlinek, Brachlewa oraz uczniowie Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim wraz z rodzicami.
Organizatorem rodzinnych zmagań był Uczniowski Klub Sportowy „Nadwiślanin” działający w Zespole Szkól w Nebrowie Wielkim.

Sponsorami tej imprezy byli: Dyrektor Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim oraz prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Nadwiślanin”, którym serdecznie dziękujemy za ufundowanie nagród dla każdego z uczestników.

 

 


07.06.2014r. - Wycieczka do Gdańska
 

Wycieczka do Gdańska

 

 

 

 


 

Dnia 6 czerwca 2014 r. w Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie odbyła się VI edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „Świat Brył”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III Gimnazjum - Paulina Dzwonnik, Julia Stromecka oraz Marta Trzaska przygotowane przez p. Agnieszkę Piotrowską. Dziewczyny wywalczyły III miejsce. Serdecznie gratulujemy.

06.06.2014r. w Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie
zorganizowano uroczystość, podczas której ogłoszono wyniki Powiatowego Konkursu Poetyckiego Gdy zamykam oczy, to.... Agnieszka Michalska z klasy III gimnazjum zajęła w nim I miejsce.

 


06.06.2014r. - Koncert Leszka Boliboka

 

LESZEK BOLIBOK - MUZYKA NA WESOŁO! Dnia 6 czerwca br. odbył się w naszej szkole koncert  Leszka Boliboka - muzyka orkiestry Teatru Muzycznego w Gdyni z akompaniamentem gitarzysty grającego na gitarze elektrycznej. W Sali gimnastycznej zgromadzili się wszyscy uczniowie: od klas zerowych po uczniów gimnazjum oraz nauczyciele.

Artysta wykonał szereg utworów muzycznych z różnych epok, prezentujących różne style muzyczne. Okazało się, że nasi uczniowie wspaniale potrafili wczuć się w atmosferę koncertu. Chętnie  nucili melodie  i  wyklaskiwali  znane rytmy. Mieli również okazję wziąć udział w konkursach,  zagrać na skrzypcach, czy gitarze elektrycznej. Spotkanie z artystą było doskonałą żywą lekcją muzyki. Uczniowie mieli okazję wykazania się znajomością utworów musicalowych.  Atmosfera na koncercie była wspaniała, dzieci świetnie się bawiły. Nie było to nasze pierwsze spotkanie z muzykiem, jednak już czekamy na następne.

Pomysłodawczyniami spotkania były panie Beata Łęcka –Trzaska  i Dorota Laskowska.
 


02-06.06.14 - Konkurs Czytelniczy 

 

 

 

 

 


 

W dniach 2 – 6 czerwca 2014r. biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów naszej szkoły konkursy czytelnicze. Oto ich wyniki.

                  Konkurs czytelniczo – plastyczny „Moja ulubiona książka”

1 miejsce – Lena Cichańska – klasa 0-5
2 miejsce – Łukasz Szwed – klasa 0-6
3 miejsce – Sara Lewandowska – klasa 2 SP
wyróżnienia: Marcelina Kowalska – kl.0-5, Marta Bakuła – kl. 2, Dawid Kazimierski – kl. 0-5

Konkurs czytelniczy dla klasy 1 SP „Zakładka do książki”

1 miejsce – Jakub Płoszaj

2 miejsce – Martyna Śliwińska

3 miejsce – Maja Waga, Błażej Piekoś, Patryk Jońca 
 

Konkurs czytelniczy dla klas  2 – 3 SP „Świat baśni Andersena”

1 miejsce – Maciej Mroczko – klasa 3
2 miejsce – Wiktoria Jerzyk – klasa 3
3 miejsce – Damian Grzywiński – klasa 3
wyróżnienie – Wiktoria Rutkowska – klasa 3

Konkurs czytelniczy dla klas 4 – 6  SP „Sprawdź, czy wiesz?”

1 miejsce – Wojciech Żółtowski – klasa 6
2 miejsce – Ilona Śnieda – klasa 6
3 miejsce – Małgorzata Krzyżek – klasa 6
wyróżnienie – Kamil Samulewski – klasa 5

Konkurs czytelniczy dla gimnazjum „Moja ulubiona książka”
1 miejsce – Aleksandra Jerzyk – klasa 1b
2 miejsce – Natalia Strzelecka – klasa 1b
3 miejsce – Natalia Nowak – klasa 3
wyróżnienie – Luiza Lipiak – klasa 3

 


04.06.2014r. - Zajęcia w muzeum
w Kwidzynie

Zajęcia w muzeum w Kwidzynie
 

 

 

 

 

 


01.06.2014r. - Wyjazd do Opery w Bydgoszczy

1 czerwca br. 46 osobowa grupa uczniów naszej szkoły wyjechała do Opery NOVA w Bydgoszczy na przedstawienie baletowe „KOT w BUTACH” Bogdana Pawłowskiego. Jest to taneczna wersja znanej wszystkim bajki Charlesa Perraulta.

Tytułowy Kot przeżywa szereg perypetii u boku dzielnego Szewczyka: ratują Królewnę porwaną przez rozbójników, przeżywają sztorm na statku piratów, uchodzą z opresji na egzotycznej wyspie pełnej barwnych zwierząt, a w szczęśliwym finale balują w pałacu Króla. Wszystko dzieje w wielobarwnej i pełnej plastycznej urody scenografii. Przepiękna muzyka oraz choreografia Zofii Rudnickiej znakomicie wprowadzają dzieci i młodzież w piękno sztuki tańca.

Wyjazd do opery zorganizowały p. Beata Łęcka-Trzaska  i p. Dorota Laskowska.
 

 


31.05.2014r. - XV Regionalny Rajd Turystyczno-Ekologiczny Doliną Dolnej Wisły


 

Dnia 31 maja 2014r. odbył się XV REGIONALNY RAJD TURYSTYCZNO – EKOLOGICZNY DOLINĄ DOLNEJ WISŁY. Udział wzięło w nim pięć drużyn z powiatu kwidzyńskiego – łącznie 60 osób. Miejscem  startu była polana Koła Łowieckiego „Odyniec” w Okrągłej Łące, gdzie członkowie koła zorganizowali dla uczestników rajdu grilla. Następnie drużyny otrzymały karty pracy na trasę oraz niezbędne przybory do wykonania zadań. Po marszu przez Okrągłą Łąkę, Rusinowo i Glinę, amatorzy pieszych wycieczek dotarli do mety, którą była sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim. Na miejscu na zmęczonych piechurów czekał obiad (grochówka) przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Nebrowa Wielkiego. Po podsumowaniu zmagań, rozdano pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody dla wszystkich uczestników tej imprezy.

   Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne „Wiślanie” działające przy Zespole Szkól w Nebrowie Wielkim, jako organizator,  szczególnie pragnie podziękować sponsorom, którymi byli: Dyrektor Zespołu Szkól w Nebrowie Wielkim oraz Gminna Komisja Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym w Sadlinkach za ufundowanie nagród, a także Kołu Łowieckiemu „Odyniec” i Kołu Gospodyń Wiejskich z Nebrowa Wielkiego za pomoc w organizacji rajdu.

   Pragniemy podziękować również drużynom z SP 2 w Kwidzynie, Domu Rodzinnego z Kwidzyna, SP w Gardei, SP w Sadlinkach oraz ZS w Nebrowie Wielkim i ich opiekunom za udział w naszej imprezie.
 


29.05.2014r. - Wycieczka do straży

Wycieczka do straży.

 

 

 

 

 


30.05.2014r. - Wycieczka do Chełmna

 W dniu 30 maja zorganizowałyśmy wycieczkę do Chełmna dla klas IV-VI. Atrakcję wycieczki stanowił Park Miniatur Zamków Krzyżackich. Trasa obejmowała obszar Starego Miasta uznany za Pomnik Historii . Podczas wycieczki przewodnik ciekawie opowiedziała historię miasta, pokazała i omówiła znaczenie pręta chełmińskiego. Przedstawiła historię św. Walentego w nawiązaniu do tego, czy Chełmno to faktycznie miasto zakochanych. Na te i inne pytania znaleźliśmy odpowiedź w trakcie spaceru starówką i wejściu do jednego z najstarszych kościołów na Pomorzu. W czasie wycieczki nie zabrakło czasu na przyjemności i smakowity poczęstunek.

 

 


29.05.2014r. - Dzień Dziecka

29.05.2014r. - Plebiscyt Roku 2014

Dnia 29 maja odbył się w naszej szkole Dzień Dziecka. W tym roku był pod znakiem „zdrowego jedzeniem”. Każda z klas spotkała się z wychowawcami i rodzicami przy koszu piknikowym ze zdrowym jedzeniem. Zdecydowaną przewagę miały owoce oraz zdrowe napoje. Tradycją jest również to, że w Dzień Dziecka zawsze rozstrzygamy Plebiscyt – zawsze w tych samych kategoriach. W roku szkolnym 2013/2014 zwyciężyli: uczeń – Paulina Dzwonnik, osobowość – Natalia Strzelecka, redaktor – Luiza Lipiak, sportowiec – Klaudia Kisiel, plastyk – Martyna Szlachetka oraz nauczyciel – Marzena Figacz. Zwycięzcom gratulujemy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


29.05.2014r. - Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w tym roku w „małej szkole” przebiegał pod hasłem „Podajmy sobie ręce w zabawie i piosence”.
Celem imprezy była integracja dzieci z rodzicami we wspólnej zabawie. Dlatego też rodzice wraz z nauczycielami przygotowali gry i zabawy.
Na początku powitano wszystkich uczestników i omówiono zasady przebiegu uroczystości. Potem podzielono wszystkich  rodziców i uczniów na cztery grupy według kolorów do zabawy „Ćwierćland”. Następnie odbył się poczęstunek i dalsza część zabaw chustą animacyjną pt. „Cztery pory roku”.

 

 


 


26.05.2014r. - Dzień Matki

Z okazji „Dnia Matki” uczniowie „małej szkoły” przygotowali program artystyczny pod kierunkiem nauczycieli zatytułowany „Dziękuje Ci mamo”.
W tym celu zaproszono wszystkie mamusie do szkoły. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytując wiersze i śpiewając piosenki. Z wielkim zaangażowaniem wcześniej własnoręcznie przygotowali upominki i laurki z życzeniami.
Niejednej mamie zakręciła się „łza w oku” ze wzruszenia, gdyż jest to jedyny dzień, który poświęcony jest wszystkim mamom za ich trud, opiekę i wychowanie.

 

 


 

 


23.05.2014r. - Cudze chwalicie, swego nie znacie...

„Cudze chwalicie, swego nie znacie…..” to tytuł wewnątrzszkolnego konkursu historycznego na temat regionu, który odbył się 23.05.2014r. W konkursie brały udział całe klasy, które miały się przygotować do konkursu wiedzowego na temat najbliższej okolicy, ponadto każda klasa miała znaleźć informacje na temat wsi, w której mieszkają nasi uczniowie. Uczniowie  wykazali się tworząc hasło reklamowe oraz wiersz na temat jednej z pobliskich miejscowości. Ostatnim zadaniem było zaprojektowanie herbu wsi i wyjaśnienie jego symboliki, która miała nawiązywać do historii. Swoją obecnością uroczystość uświetnili sołtysi: Bronisławowa – Jerzy Gmaj, Gliny – Marzena Bryl, Kaniczek  - Edward Gadacz oraz Nebrowa Małego – Agnieszka Krzyżek. Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy IV SP, na których czekał puchar ufundowany przez sołtysów, każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek. Organizatorem uroczystości było koło historyczne, którego opiekunem jest p. Katarzyna Szczęsna
 

 


17.05.2014r. - Wycieczka do muzeum

Wycieczka do muzeum.

 

 

 

 

 


17.05.2014r. - Festyn rekreacyjny

Dnia 17 maja w Sadlinkach odbył się festyn rekreacyjny. Nasi uczniowie naszej reprezentowali szkołę w konkursie na strój ekologiczny i sałatkę wykonaną z produktów regionalnych.  Stroje ekologiczne wykonane były z szarego papieru, worków na śmieci, plastikowych butelek, korków, płyt CD oraz z trzciny i liści. Przygotowane stroje zostały zaprojektowane na różne okazje, m.in. strój sportowy, tunikę z leginsami, sukienki balowe, przysłowiową małą czarną oraz strój pani i pana młodego. Wszystkie kostiumy podobały się jury, dlatego też nie wyłoniono jednego zwycięzcy (byli nimi wszyscy).

W konkursie na sałatkę z tego, co uprawia się na naszych polach, dziewczyny zaproponowały mix sałatek z rzodkiewką, pomidorem, ogórkiem z kiełkami brokuły i prażonym słonecznikiem. W tej konkurenci również ogłoszono remis. Zabawa była super, szkoda tylko, że było zimno i w związku z tym było niewielu uczestników.

 


08.05.2014r. - Tydzień profilaktyki 

 

W dniach 12 – 16 maja 2014 roku odbył się tydzień profilaktyki pt. „Zdrowo i bezpiecznie żyć”. W ramach tygodnia odbyły się konkursy: plastyczny pt. „Wolni od przemocy”, dla klas na ścienną gazetkę "Bądź grzeczny i bezpieczny” oraz plakat „Zdrowy styl życia bez cierpienia”, wiedzy o HIV/AIDS.
Tak jak w ubiegłym roku pan Arkadiusz Elszkowski zadbał o „Bezpieczną przerwę”, podczas której wspólnie integrowało się nasze środowisko szkolne poprzez gry i zabawy sportowe.
Klasy uczestniczyły w warsztatach profilaktycznych przeprowadzonych przez pedagoga szkolnego Annę Gółkowską oraz gości z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kwidzynie.
W środę odbył się konkurs dla klas pt. „Piramida żywieniowa”, podczas którego uczniowie rozwiązywali zadania związane z tematyką zdrowego odżywiania. W czwartek odbyło się podsumowanie „Tygodnia profilaktyki”, na którym gościliśmy przedstawicieli Rady Szkoły i Rady Rodziców. Podczas apelu ogłoszone zostały wyniki konkursów oraz wyniki plebiscytu na „Najżyczliwszego ucznia naszej szkoły”, którym została Natalia Strzelecka. Uczniowie klasy III gimnazjum odegrali krótkie przedstawienie na temat zdrowego odżywiania. W tym samym czasie uczniowie z poszczególnych klas wraz ze swoimi rodzicami wzięli udział w konkursie pt. „Masterchef”, podczas którego mieli za zadanie przygotować zdrowe drugie śniadanie. Konkurs ten wygrała klasa III gimnazjum i otrzymała w nagrodę „kosz jabłek”.

 

Dnia 10 maja 2014 roku w Gimnazjum w Liczu odbył się XIII Konkurs Wiedzy Historycznej „Powiśle i Kwidzyn w 20 – leciu międzywojennym”. Organizatorami konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Kwidzynie, Szkolne Koło Miłośników Ziemi Kwidzyńskiej im. Alfonsa Lemańskiego w Gimnazjum w Liczu oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Kwidzyńskiej w Kwidzynie. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny: Ilona Śnieda, Kamil Szwed i Wojciech Żółtowski – uczniowie z klasy VI SP oraz: Aleksandra Dziedzic, Paulina Dzwonnik i Julia Stromecka – uczennice z III klasy gimnazjum. Aleksandra Dziedzic zajęła II miejsce, Paulin Dzwonnik i Julia Stromecka zajęły IV miejsce. Uczniowie przygotowani przez p. Katarzynę Szczęsną 
 


08.05.2014r. - Dzień otwarty

Tradycją stało się, że na początku maja w naszej szkole organizowany jest Dzień Otwarty. Dlatego też 8 maja drzwi naszej szkoły otwarte były na powitanie gości, którzy dość licznie przybyli. Na początku dyrektor Mariola Strzelczyk powitała przybyłych rodziców oraz uczniów, przedstawiła osiągnięcia szkoły, następnie członkowie kół i organizacji zaprezentowali szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych odbywających się w naszej szkole. Kolejnym punktem dnia były lekcje otwarte, na które zostali zaproszeni rodzice naszych uczniów.  Lekcje zorganizowane były tak, aby opiekunowie włączyli się w pracę dzieci i współpracowali z nimi różnymi metodami aktywizującymi, a także poznali narzędzia TIK wykorzystywane w naszej szkole w procesie dydaktycznym. Cieszy bardzo fakt, iż w tym roku rodziców było zdecydowanie więcej niż w latach poprzednich. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłym roku gości będzie jeszcze więcej.
 


06.05.2014r. - Dzień europejski

6 maja odbył się w naszej szkole Dzień Europejski. Klasy miały za zadanie w sposób ciekawy przedstawić postać oraz zespół/piosenkarza z wylosowanego przez siebie kraju. Zadaniem było również przedstawienie kilku informacji na temat kraju oraz zaprezentowanie mapy mentalnej. Przedstawiane kraje to: Szwecja, Francja, Niemcy, Grecja, Hiszpania, Wielka Brytania, Irlandia. Zwyciężyła klasa Ib gimnazjum.


 

 

 


29.04.2014r. - Dzień Ziemi
 

 Dnia 29 kwietnia odbył się apel poświęcony obchodom Międzynarodowego Dnia Ziemi. Na uroczystość zaproszeni zostali przedstawiciele Koła Łowieckiego „Odyniec”, pan Lech Chojnacki i Jan Reszczyński oraz przyrodnik z Muzeum Przyrodniczego w Kwidzynie – Adam Juźwiak.  Apel składał się z dwóch części:

- pierwsza - praktyczna, w której uczniowie poszczególnych klasa mieli do wykonania strój ekologiczny z odpadów przeznaczonych do recyklingu oraz uzupełnić przysłowia związane z przyrodą,

- druga - teoretyczna, w której uczniowie odpowiadali na pytania z zakresu ekologii i łowiectwa.
Zadania były punktowane przez gości, którzy zasiedli w jury. Podczas liczenia punktów, pan Adam Juźwiak przedstawił prezentację na temat najstarszego zielnika, jaki znajduje się w kwidzyńskim muzeum. Podczas rywalizacji najlepszą klasą okazała się klasa III gimnazjum, II msc. zajęła klasa II SP , a III msc. klasa III SP. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki ufundowane przez Koło Łowieckie „Odyniec”. Opiekunem uroczystości była pani Mirosława Torbowska.
 


27.04.2014 r. - Wyjazd do teatru muzycznego w Gdyni

27 kwietnia 2014r. grupa uczniów naszej szkoły (w tym podopieczni świetlicy środowiskowej) obejrzała w Teatrze Muzycznym w Gdyni przedstawienie   "Przygody Sindbada Żeglarza". To bodaj najbardziej znany wątek "Księgi tysiąca i jednej nocy". W poetyckim ujęciu Bolesława Leśmiana, to jedna z najpiękniejszych opowieści dla dzieci i młodzieży, jakie kiedykolwiek napisano. W podróż w fantastyczne i nieznane krainy poniosła widzów pełna leśmianowskiego humoru muzyka Grzegorza Turnaua. Dodatkowym atutem przedstawienia była fantastyczna scenografia, kolorowe i egzotyczne stroje oraz wspaniały humor wpleciony w przygody Sindbada.
Po przedstawieniu,  korzystając z przepięknej pogody, spacerowaliśmy po Skwerze Kościuszki. Był także czas na zakup pamiątek i duże lody.  W drodze powrotnej zajechaliśmy do McDonald’a  na obiad. Mamy nadzieję, że spotkanie z teatrem pozostanie na długo w pamięci naszych uczniów. Wyjazd zorganizowały panie Dorota Laskowska i Beata Łęcka-Trzaska.

 


23-25.04.2014 r. - Egzamin gimnazjalny
 

Egzamin gimnazjalny  organizowany  jest pod koniec klasy trzeciej. We wszystkich szkołach w Polsce odbywa się w tym samym czasie. W tym roku szkolnym część humanistyczną zaplanowano na 24 kwietnia, cześć matematyczno-przyrodnicza na 25 kwietnia, a część językową na 26 kwietnia. Wynik egzaminu jest brany pod uwagę  podczas rekrutacji do liceów, techników i zawodówek. Uczniowie poznają go  w dniu uwolnienia wyników tj. 18 czerwca. 

Od 14 kwietnia uczniowie klasy  III Szkoły Podstawowej biorą udział w Projekcie Powszechnej Nauki Pływania „Umiem pływać”. Dwadzieścia czworo dzieci  w każdy poniedziałek wyjeżdża na basen w Kwidzynie aby uczyć się pływać. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy. Nasi uczniowie cieszą się z takiego pomysłu i są bardzo zadowoleni, że będą posiadać świadectwo ukończenia kursu pływania. Do końca roku szkolnego wyjadą jeszcze siedem razy. Powadzenia!

 


07.04.2014 rok - IX Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Mój region – miejscowość,  w której mieszkam”.

Dnia 07.04.2014 roku w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie IX Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Mój region – miejscowość, w której mieszkam”. Do konkursu przystąpiło 14 szkół z powiatu kwidzyńskiego. Nadesłano 192 wiersze, z których  komisja w składzie : Brygida Formela – sekretarz Gminy Sadlinki, Anna Wudarczyk - n-l polonista z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w  Kwidzynie    - wyłoniła zwycięzców w pięciu kategoriach wiekowych.
Wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się też wychowankowie naszej szkoły: I miejsce Jakub Głuszkiewicz   - klasa II  i Anna Krupa – klasa IV SP,  II miejsce Oliwia Dolecka – klasa III i  Małgorzata Krzyżek – klasa VI SP oraz  Wyróżnienie - Justyna Górna -klasa V.

 


04.04.2014 r. - Gminny Konkurs Ortograficzny klas III.

04 kwietnia 2014 roku odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny klas III. Gościli u nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Sadlinkach. Wszyscy pisali tekst o wiośnie , który był „nafaszerowany „ trudnościami ortograficznymi. Jednak uczniowie bardzo dobrze sobie poradzili. W tym konkursie II miejsce zajęła Wiktoria Jerzyk . Bardzo jej gratulujemy!

 


01.04.2014 rok - Sprawdzian po klasie VI szkoły podstawowej i klasy V


Dnia 1 kwietnia uczniowie klasy 6
zmagali się z ogólnopolskim sprawdzianem. Szóstoklasiści wchodzili na salę świetnie przygotowani, a wychodzili z przeświadczeniem, że dobrze im poszło. Jednak emocje i stres robią swoje i nie wszyscy pamiętali swoje odpowiedzi więc na rezultat muszą jeszcze trochę zaczekać.

Tego samego dnia swoją wiedzę z zakresu umiejętności matematyczno – polonistycznych sprawdzali również uczniowie klasy V. Była to dla nich próba przed przyszłorocznym sprawdzianem rozszerzonym już o język obcy.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

28 marca 2014 roku uczniowie klas I – III :  Patryk Jońca, Jakub Głuszkiewicz i Wiktoria Rutkowska brali udział w powiatowym konkursie recytatorskim „Wierszomaniak” w Rakowcu. Jakub Głuszkiewicz zajął II miejsce w kategorii klas II. Jest to uczeń p. Anny Michalskiej natomiast wiktoria Rutkowska i Patryk Jońca zostali wyróżnieni. Jesteśmy dumni z naszych uczniów.
 


28.03.2014 rok - II Powiatowy Konkurs z języka angielskiego „Listening challenge – słuchanie to wyzwanie”.

Dnia 28 marca odbył się w naszej szkole II powiatowy konkurs z języka angielskiego „Listening challenge – słuchanie to wyzwanie”. W tym roku cieszył się on większym zainteresowaniem,  ponieważ w konkursie wzięło udział 12 uczestników z 6 szkół gimnazjalnych powiatu kwidzyńskiego. I miejsce zajęła uczennica gimnazjum społecznego, II oraz III uczennice gimnazjum w Liczu. Konkurs przygotowany został przez p. Sylwię Kaliszewską

 


26.03.2014 r. - Kiermasz wielkanocny

26.03.2014 r. - Kiermasz wielkanocny.

 

 

 

 

 


26.03.2014 - Powiatowy Konkurs Historyczny pn. - "Polska Piastów"

Dnia 26 marca 2013 r. uczniowie klasy VI: Małgorzata Krzyżek i Wojciech Żółtowski reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Historycznym pod hasłem: „Polska Piastów”. W kategorii klas IV – VI drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce. Uczniów przygotowała: Katarzyna Szczęsna.

 

 

 

 

 

 

 


 


21.03.2014 - Wyjazd do szkół ponadgimnazjalnych

Dnia 21 marca 2014 roku odbył się wyjazd uczniów III klasy gimnazjum do szkół ponadgimnazjalnych, podczas którego uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną, zwiedzić szkołę, obserwować zajęcia oraz uczestniczyć w różnych zadaniach przygotowanych przez uczniów tych szkół. Ponadto gimnazjaliści mogli uczestniczyć w Targach Edukacyjnych, na których prezentowały się szkoły z powiatu kwidzyńskiego.

 

 

 

 


21.03.2014 - Wiosnolandia 2014

21 marca, jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny pod hasłem: „Wiosenalia 2014”. W tym dniu odbyły się liczne konkursy i zabawy dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Całą imprezę prowadziły: Natalia Strzelecka oraz Aleksandra Jerzyk. Konkurencje, w których uczestniczyli uczniowie to m.in.: wykonanie piosenki przez młodsze klasy; wiosenny quiz; mini playback show; taniec przy miotle czy randka w ciemno.

Przedstawiciele klas, którzy uczestniczyli w zabawie, byli witani ogromnymi owacjami. Pod koniec zabawy został rozstrzygnięty konkurs dla nauczycieli, który został przeprowadzony wśród uczniów tydzień wcześniej. Dla zwycięzców konkursu zostały przewidziane atrakcyjne nagrody. Wszystkie konkurencje dostarczyły dużo radości i wprawiły w dobry, wiosenny nastrój.

 

 


21.03.2014 r.  - Powitanie Wiosny

21 marca 2014r. uczniowie klas 0 –I uroczyście powitali kalendarzową wiosnę, jedną z czterech pór roku w przyrodzie. Wiosna astronomiczna rozpoczyna się w momencie równonocy wiosennej i trwa do momentu przesilenia letniego. Uczniowie poszczególnych klas przygotowali wraz ze swoimi wychowawcami symboliczne słomiane kukły ,,Marzanny”. Następnie udaliśmy się nad jezioro, aby przegonić ,,złą zimę”. Symbolicznie z okrzykiem na ustach ,,precz zimo zła!” wrzuciliśmy ją do wody. Pozostałe chochoły zostały spalone.  Wróciliśmy do szkoły niosąc gaik, aby powitać jak najszybciej nadchodzącą wiosnę. 


20.03.2014 r.- Lekcja otwarta dla rodziców

Dnia 20. 03. 2014 roku odbyły się zajęcie otwarte dla rodziców uczniów klasy I, które przeprowadziła pani Marzena Pomianowska. Tematem były zagadnienia związane z nadejściem nowej pory roku – wiosny. Zajęcia otwarte są doskonałym uzupełnieniem informacji o pracy nauczyciela. Rodzice mogli w bezpośredni i atrakcyjny sposób poznać wypełniane w szkole zadania i stosowane metody pracy. Mogli zobaczyć własne dziecko, ocenić jego wiadomości i umiejętności.


 


13.03.2014 r.  - Dzień Otwarty
w małej szkole

Dnia 13 marca 2014 roku odbył się Dzień Otwarty dla rodziców i ich dzieci, które od września 2014r. przystąpią do klasy „0”. Celem spotkania było zwiedzenie placówki i udział w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli nauczających w klasach „0” – I. Część pierwsza spotkania miała miejsce w budynku przy ulicy Szkolnej 6.  Na wstępie spotkania Dyrektor Szkoły -Mariola Strzelczyk- udzieliła wszelkich informacji dotyczących przystąpienia 5 – latka do szkoły.  Następnie lider zespołu edukacji wczesnoszkolnej - Marzena Pomianowska - dokonała prezentacji małej szkoły i  rozdała rodzicom informatory. W dalszej części spotkania rodzice ze swoimi pociechami udali się, by zwiedzić małą szkołę i uczestniczyć w zajęciach otwartych, po których została sporządzona lista adaptacyjna. Dzieci będą mogły uczestniczyć w zajęciach raz w tygodniu w wybranym przez rodziców dniu. Adaptacja rozpocznie się od 19 maja 2014 roku.

 


11 marca 2014 roku - Finał Konkursu Odkrywamy Talenty Pomorza

11 marca 2014 roku w Prabutach odbył się V finał konkursu ODKRYWAMY TALENTY POMORZA. Z naszej szkoły zakwalifikowało się czterech uczniów  z klasy II SP : Marta Bakuła , która zaprezentowała piosenkę Antkowiaka „Przyjaciel wie”, Maciek Lewicki i Amelia Piętka wystąpili jako malarze plastycy a Mateusz Szaturski z klasy IB gimnazjum wystąpił wykonując własny utwór. Było bardzo miło i przyjemnie. Mimo że nikt nie przeszedł do finału wojewódzkiego, to i tak był  to wielki sukces naszych uczniów! 


07.03.2014 r.  I Powiatowy Konkurs Matematyczny "W świecie Pitagorasa"
 

Dnia 7 marca 2014 roku odbył sie w naszej szkole I Powiatowy Konkurs Matematyczny "W świecie Pitagorasa". Do konkursu przystąpiło 6 szkół gimnazjalnych: Społeczne Gimnazjum, Gimnazjum nr 2 z Kwidzyna, Gimnazjum z Licza, Gimnazjum z Nowego Dworu, Gimnazjum z Sadlinek. Nasza szkołę reprezentowały Marta Trzaska i Julia Stromecka i wywalczyły dla nas II miejsce. Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Agnieszka Piotrowska. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe
Uczennica Marta Trzaska zakwalifikowała się do finału Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Gratulacje dla Marty i opiekuna p. Marioli Strzelczyk.
 


28.02.2014 r. - Bal karnawałowy

Dnia 28 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Tym razem został on utrzymany w stylu Bollywood. Zaplanowane zadania stały się jednocześnie zadaniami w konkursie zdrowej rywalizacji. Każda z klas miała zaprezentować strój indyjski oraz dowolny taniec. Kolejnymi konkursami były: taniec z miotłą, pary bajkowe oraz konkurs Ilu masz przyjaciół? Zabawa była udana,  a uczniowie odjechali do domu z pytaniem na ustach – kiedy kolejna dyskoteka?


 


28.02.2014 r. - Bal Karnawałowy najmłodszych

" Każde dziecko duże małe, lubi bale w karnawale". 28 lutego 2014 roku odbył się w naszej szkole bal karnawałowy pod hasłem „Zawsze wesoło”. Starym zwyczajem atrybutem balu był ciekawy strój uczestników. Od godziny 11.30 przychodziły bajkowe postaci. Jak co roku prym wiodły wróżki, którym towarzyszyła spora liczba księżniczek. Nie zabrakło wielu superbohaterów oraz przedstawicieli służb mundurowych. Pojawiło się także sporo owadów i zwierzątek. Przebierańcy świetnie się bawili pod okiem wodzireja. Uczestniczyli przy skocznej muzyce we wspólnych tańcach, pląsach oraz konkursach. Dzięki pięknemu wystrojowi sali dzieci mogły naprawdę poczuć, że są na balu.

  


27.02.2014 r. - V Spotkanie Trzech Pokoleń pn. Dzieci - Seniorom

 


 

 

 

 

 

Dzieci Seniorom - Spotkanie trzech pokoleń - Nebrowo Wielkie

To już tradycja, że w murach naszej szkoły w każdy tłusty czwartek odbywa się uroczystość dla mieszkańców Nebrowa Wielkiego i okolic pn. „Spotkanie Trzech Pokoleń – Dzieci Seniorom”. Głównym celem spotkania jest kształcenie poczucia tożsamości regionalnej wszystkich mieszkańców najbliższej okolicy, wdrażanie do kultywowania tradycji regionu, rozbudzanie wrażliwości na los drugiego człowieka, budzenie szacunku dla osób starszych, a także rozwijanie uzdolnień i możliwości twórczych uczniów. Organizatorzy imprezy pragną w ten sposób zwrócić uwagę na aspekt człowieka samotnego, w podeszłym wieku, który sam boryka się z trudami codziennego dnia, człowieka, któremu należy przyjść z pomocą.

Wzorem poprzednich lat tak i w tym roku w tłusty czwartek, czyli 27.02.2014 r. w murach Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim gościli Seniorzy.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili przedstawiciele władz gminy oraz społeczności lokalnej w osobach: Wójt Gminy Sadlinki - Elżbiety Krajewskiej, Sekretarza Gminy Sadlinki - Brygidy Formela, Przewodniczącego Rady Gminy - Jana Piskora, Radnego Powiatu Kwidzyńskiego i Dyrektora Zespołu Szkół w Sadlinkach - Andrzeja Rupiety, Dyrektora Przedszkola w Sadlinkach – Ewy Złotnik – Strzeleckiej, kierownika GOPS - Aleksandry Kulesz, przedstawiciela OSP w Nebrowie Wielkim - Michała Tarkowskiego oraz radnych i sołtysów naszej gminy. W tym roku po raz pierwszy gościliśmy podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Sadlinkach wraz z opiekunami. 

Jako pierwsza głos zabrała dyrektor Mariola Strzelczyk, która przywitała zgromadzonych gości, następnie uroczystego otwarcia imprezy dokonała Wójt Gminy Sadlinki, Elżbieta Krajewska. Potem rozpoczęły się występy artystyczne uczniów z Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim. Jako pierwszy wystąpił Jakub Głuszkiewicz w recytacji autorskiego wiersza pt. „Dzień Seniora”, następnie Zespół „Wiolino” pod kierunkiem Edwarda Budysia zaprezentował utwory: „Babciom i dziadkom” oraz „Gdyby nam się chciało”. Kolejnym punktem programu był występ Szkolnego Klubu Literatów w scence pt. „Wizyta u babci i dziadka”. Z kolei uczniowie przygotowani przez Jadwigę Rogowską przedstawili inscenizację piosenki pt. „ Autobus”. Po sześciolatkach przyszedł czas na „Familiadę” przygotowaną przez Szkolny Klub Literatów pod okiem Marii Tryc. Po nich na scenę wkroczyły pięciolatki przygotowane przez Małgorzatę Januszewską, które wykonały piosenkę oraz zatańczyły dla seniorów walca. Kolejny występ należał do grupy tanecznej przygotowanej przez Jadwigę Rogowską, dzieci zaprezentowały się w tańcu pt. „Korowód marszowy”.  Na zakończenie wystąpiły zespoły muzyczne: „Anons” i „Wiolino” pod batutą Edwarda Budysia. Każdy z Seniorów otrzymał także upominek przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim pod kierunkiem Beaty Łęckiej. Za dekorację Sali gimnastycznej odpowiadały: Beata Łęcka i Dorota Laskowska.

Po części artystycznej głos zabrała emerytowana nauczycielka naszej szkoły - Sabina Gałczyńska, która podziękowała za przyjęcie gospodarzom, a także uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali uroczystość. Pani Gałczyńska przygotowała także pamiątkową listę, na której podpisali się wszyscy zebrani goście.

Kolejnym punktem programu było wspólne biesiadowanie, do którego przy akompaniamencie Edwarda Budysia śpiewem zachęcała Maria Tryc. Biesiadowano przy regionalnych pączkach zasponsorowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Nebrowa Wielkiego i domowych wypiekach przygotowanych przez rodziców uczniów Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Glinie.

Dzisiaj pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że po tak udanej uroczystości w przyszłym roku odwiedzi nas jeszcze więcej seniorów, wspartych na ramieniu wszystkich tych, którym nie obca jest empatia i chęć dzielenia się radością.

Na koniec składamy podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania Dnia Seniora, są to: Koło Gospodyń Wiejskich w Nebrowie Wielkim, Koło Gospodyń Wiejskich w Glinie, Rodzice naszych uczniów oraz Nauczyciele i Pracownicy Szkoły.
 


25.02.2014 r. - Wojewódzki Konkurs Historyczny


 

Dnia 25.02.2014 r. odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego pn. Gdańszczanie – Pomorzanie – Polacy. Lech Bądkowski – znany i nieznany”. Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Pomorskiego. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej i wiedzowej. W konkursie plastycznym Karolina Kuc z kl. V zajęła I miejsce, natomiast Magdalena Januszewska został wyróżniona. W konkursie wiedzowym Małgorzata Krzyżek uzyskała tytuł finalistki, co jest znaczącym osiągnięciem.  Do etapu wojewódzkiego po eliminacjach szkolnych zakwalifikował się również Kamil Szwed. Uczniów do konkursu przygotowała Katarzyna Szczęsna

Podsumowanie konkursu miało miejsce w Okrągłej Sali im. Lecha Bądkowskego Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. Na początku został odczytany list premiera Donalda Tuska skierowany specjalnie do uczestników konkursu, następnie swoimi refleksjami nt. działalności politycznej i literackiej Lecha Bądkowskiego podzielili się z uczniami: wnuczka Lecha Bądkowskiego Miłosława Kosmulska, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego Czesław Elzanowski oraz profesor Uniwersytetu Gdańskiego Józef Borzyszkowski.

Atrakcją przygotowaną dla uczniów przez organizatorów konkursu były warsztaty w najstarszym w Polsce muzeum w Muzeum Narodowym w Gdańsku.
 


17-21.02.2014 r. - Zielona Szkoła
w Schodnie.
 

W dniach od 17 lutego do 21 lutego uczniowie klas I gimnazjum uczestniczyli w zajęciach Zielonej Szkoły w Schodnie. Podczas pobytu młodzież uczestniczyła w warsztatach  w formie wędrówek, gier dydaktycznych, gdzie miała możliwość bezpośrednio i doświadczalnie, uruchamiając wszystkie zmysły, poznawać środowisko naturalne Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.

     Pierwszego dnia, po rozlokowaniu się i obiedzie uczniowie brali udział w zajęciach edukacji ekologicznej pt.:,, Czy wiewiórki zasypiają na zimę?”  Następnie  z panią prowadzącą zajęcia udali się na wędrówkę po lesie ścieżką dydaktyczną,  podczas której  rozpoznawali  po śladach zwierzęta lasu. Obserwowali również miejsca przebywania bobrów i zbudowane przez nie  żeremia. Następnego dnia podczas zajęć ekologicznych w szkole uczniowie poznawali życie różnych owadów.  Uczniowie zastanawiali się również, jak  owady widzą otoczenie i człowieka. Podczas zajęć  w terenie obserwowali mrowisko, dowiedzieli się o zwyczajach mrówek,  uczyli się rozpoznawać drzewa po owocach i liściach. Ciekawostką tego dnia była możliwość bliskiego obcowania z takimi owadami, jak: patyczaki, straszyki i karaluchy. We środę młodzież uczyła się jak odczytywać  mapę i nie zgubić się w terenie. Następnie podzielona na dwie grupy opracowywała trasę wycieczki po okolicy w oparciu o wskazania kompasu. Tego samego dnia uczniowie wzięli udział w warsztatach poświęconych zdrowej żywności.  Poprzez różne doświadczenia poznawali składy chemiczne  ich ulubionych lecz niezdrowych przekąsek i napojów. Kolejny dzień upłynął na poznawaniu różnorodności ptaków i ich zwyczajów . W trakcie zajęć w terenie uczniowie obserwowali ptaki wodne, takie jak: łabędzie, dzikie kaczki. Również tego dnia obserwowali przyrodę pod mikroskopem i sami przygotowywali różne obiekty badawcze. W piątek, po śniadaniu i pożegnaniu z właścicielami placówki zorganizowana została wycieczka do Centrum Edukacji i Promocji Regionu KASZUBY w Szymbarku, gdzie uczniowie zapoznali się z kulturą oraz językiem kaszubskim. Zwiedzali także ciekawe obiekty, w tym "Dom do góry nogami".

  Zielona szkoła to nie tylko zajęcia i warsztaty.  Podczas czasu wolnego młodzież oddawała się rekreacji podczas gier i zabaw na świeżym powietrzu. Uczniowie przygotowali również dyskotekę i zorganizowali dwa wieczory filmowe, a w czwartek piekli kiełbaski na ognisku.

   Piękna słoneczna pogoda, pyszne posiłki, które uczniowie zjadali ze smakiem, a także wiele atrakcji sprawiły, że wszyscy wrócili do domu zadowoleni i bardzo wypoczęci.

 


12.01.2014 r.- 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


 

22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 12 stycznia w naszej szkole odbył się 22 finał akcji organizowanej przez fundację Jurka Owsiaka. W tym roku WOŚP grała na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.  Wzorem lat ubiegłych oprócz tradycyjnej kwesty w naszej szkole odbyła się impreza otwarta. W ramach której można było skosztować ciasta w kawiarence, wylicytować przedmiot, wziąć udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez p. B. Łęcką-Trzaskę, a także uczestniczyć w rywalizacji sportowej dla całych rodzin prowadzonych przez p. W. Hermaszewskiego. Rodzice mieli też możliwość obejrzenia przedstawienia teatralnego przygotowanego pod kierunkiem p. M. Januszewskiej. Do tegorocznego 22 finału włączyło się również Koło Gospodyń Wiejskich z Gliny, które przygotowało pyszne pierogi i oponki. Odwiedził nas również fotograf ze sztabu w Kwidzynie, który archiwizował nasze działania w tym dniu. Zdjęcia można obejrzeć na Facebooku  sztabu WOŚP  Kwidzyn. Całą orkiestrą  dyrygowała w naszej szkole opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariatu-p. Iwona Krupa.

Wolontariuszki: P. Sałasińska,  A. Dziedzic, J. Stromecka, N. Nowak, K. Kisiel, K. Kowalkowska, P. Dzwonnik,  N. Strzelecka, A. Kamińska, K. Wolak, K. Woźniak, A. Jerzyk. Zebrane fundusze to kwota 2314,45 zł.
 


20.12.2013 r. - Wigilia szkolna

 

Szkolna wigilia „Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy…”

20.12.2013 w piątkowe przedpołudnie do naszej szkoły zawitał świąteczny nastrój. Jak co roku w naszej szkole w sali gimnastycznej uczniowie, nauczyciele i pracownicy spotkali się na uroczystej Szkolnej Wigilii. Tradycyjnie rozpoczęło ją odczytanie fragmentu Pisma Świętego dotyczącego narodzenia Jezusa. Następnie szkolna społeczność miała możliwość obejrzenia przedstawienia jasełkowego zatytułowanego „Bajkowe jasełka”, przygotowanego pod kierunkiem p. Iwony Krupy. Występujący w nich mali aktorzy to uczniowie klas: II, III i IV szkoły podstawowej. Nad oprawą muzyczną w trakcie przedstawienia czuwał p. Edward Budyś prowadzący zespoły Wiolino i Awans. Po przedstawieniu przyszedł czas na tradycyjne życzenia i dzielenie się opłatkiem. Zgodnie z tradycją polskiej wigilii nie mogło  zabraknąć wspólnego kolędowania.  Następnie wszyscy zebrani posilili się przygotowanym słodkim poczęstunkiem, po czym rozjechali się do domów. Nad przebiegiem całej uroczystości czuwała p. Iwona Krupa.
 


17.12.2013 r. - Moje pasje, moje talenty...

Dnia 17 grudnia 2013 roku odbył się w naszej szkole kiermasz bożonarodzeniowy pt. „Moje pasje, moje talenty”. Kiermasz przygotowany został przez Samorząd Uczniowski, świetlicę szkolną, koło wolontariatu i świetlicę środowiskową. Na kiermaszu zakupić można było prace wykonane przez uczniów np. piernikowe ludziki, choinki wykonane z makaronu , czy też kartki świąteczne. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród rodziców, gdyż zostały sprzedane prawie wszystkie przedmioty, a niektórzy z rodziców stwierdzili, iż chętnie włączyliby się w przygotowania do takiego kiermaszu. Całkowita kwota uzyskana ze sprzedaży to 350,00 zł, które przekazane zostało na szczepionki dla dzieci w krajach dotkniętych klęskami żywiołowymi. Koszt takiej szczepionki to 1,00 zł.
 

 

10-13.12.2013 r. - Próbny Egzamin Gimnazjalny z OPERONEM to najważniejsze edukacyjne wydarzenie w grudniu. Od wtorku 10 grudnia uczniowie naszej szkoły przez trzy dni sprawdzali poziom swojej wiedzy.

Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem pomaga gimnazjalistom przygotować się do pierwszego tak ważnego  egzaminu w ich życiu  W tym roku w naszej szkole 21 uczniów klasy trzeciej gimnazjum  przystąpiło do próbnego egzaminu. Wzorem ubiegłych lat egzamin składał się z trzech części: humanistycznej, matematyczno- przyrodniczej i językowej. Największą popularnością wśród języków obcych cieszył się angielski „Dla uczniów jest to ważne wydarzenie. Mają bowiem szansę sprawdzić poziom swojej wiedzy. W arkuszach egzaminacyjnych znajdują się różne typy zadań: część z nich weryfikuje znajomość faktów, inne sprawdzają umiejętność ich łączenia, czy też czytania ze zrozumieniem. Dzięki Próbnemu Egzaminowi Gimnazjalnemu z Operonem uczniowie dowiadują się, z jakimi typami zadań radzą sobie lepiej, a które warto, by jeszcze potrenowali.” – mówi Agata Bartkowska, menadżer projektu.

Pani Agata wskazuje na jeszcze jeden, niezwykle ważny aspekt egzaminu – poznanie jego realiów. Aby egzamin przebiegał bez zakłóceń, a wszyscy uczniowie mieli równe szanse na diagnozę, we wszystkich szkołach w Polsce rozpoczął się on tego samego dnia i o tej samej godzinie. Dzięki tej procedurze, uczniowie przygotowują się do rzeczywistego egzaminu. Z perspektywy ucznia jest to ważne, bo – jak wiadomo – najbardziej boimy się tego, czego nie znamy.


06.12.2013 r. - Mikołajki

Dnia 6 grudnia odbyły się w naszej szkole Mikołajki. Uczniowie zostali poproszeni o wprowadzenie świątecznej atmosfery za pomocą kolorów swoich ubrań a także przebraniu się za np. mikołaja, elfa, renifera, śnieżynkę. Można stwierdzić, iż wykonali swoje zadania, bo naprawdę było kolorowo i świątecznie. Na uczniów czekały zagadki matematyczno – świąteczne, które okazały się być czasami trudne, ale za zmagania wręczane były czekoladki. Na koniec dnia uczniowie pożegnani zostali przez pomocnika Świętego Mikołaja wręczającego cukierki przy drzwiach głównych szkoły. Uczniowie opuścili mury szkoły w świątecznych nastrojach. 


02.12.2013 r. - Półfinał Wojewódzki
w tenisie stołowym

 02.12.2013 r. - Półfinał Wojewódzki w tenisie stołowym. W zawodach wzięły udział zespoły gimnazjalne z miejscowości Malbork, Mokoszewo, Sztum, Kmicin, Nebrowo Wielkie. W kategorii dziewcząt I miejsce i awans do Finału Wojewódzkiego  wywalczyły uczennice naszego gimnazjum w składzie : Marta Trzaska, Katarzyna Kowalkowska oraz Nikola Osińska. Chłopcy w składzie: Jakub Kuc, Szymon Telefus, Robert Lipiak zajęli II miejsce ulegając uczniom Niepublicznego Gimnazjum w Sztumie. 

 


29.11.2013 r. - Wieczór Andrzejkowy

ANDRZEJKI W piątkowe popołudnie, 29 listopada 2013 roku odbył się w naszej szkole WIECZÓR ANDRZEJKOWY. Zadaniem każdej klasy było przygotować ciekawą wróżbę dla reszty kolegów. Klasy prześcigały się w pomysłach, a dodatkowym atutem był wystrój stanowiska i ciekawe stroje prowadzących wróżby. Po części „magicznej” przyszedł czas na konkursy i dobrą zabawę. W tym dniu wszyscy uczniowie wspaniale się bawili przy najnowszych hitach puszczanych prze DJ’a i wyjątkowo nikogo nie trzeba było zapraszać o zabawy. Impreza andrzejkowa została przygotowana przez nauczycieli świetlicy szkolnej: p. Beatę Łęcką – Trzaskę, p. Bernardę Lewandowską i p. Annę Gółkowską. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwał pan Arkadiusz Elszkowski.

 

 

 

 


 28.11.2013 r. - I Gminny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy
"W Maciejkowym Ogrodzie"
 

W dniu 28 listopada w naszej szkole odbył się I Gminny Konkurs Ekologiczno- Przyrodniczy „w Maciejowym ogrodzie”. W konkursie brało udział 15 uczniów z klas 3-6 gminy Sadlinki.  W pierwszej części  konkursu uczniowie musieli wykazać się wiedzą w trakcie rozwiązywania testu. Druga część konkursu obejmowała zadania praktyczne. W kategorii klas trzecich I miejsce zajęła Urszula Wesołowska, w klasach czwartych III miejsce zajęła Karolina Gadomska. W klasach piątych były 2 miejsca I miejsce zajął Kamil Samulewski, III miejsce Marta Formela, podobnie było w klasach szóstych gdzie I miejsce zajął Wojciech Źółtowski, a III miejsce Kamil Szwed. Wiedza i umiejętności uczniów były bardzo wyrównane. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa. Gościem specjalnym konkursu była pani E. Romanow prezes stowarzyszenia Eko- Inicjatywy w Kwidzynie. Dzięki jej obecności uczniowie naszej gminy mogli uczestniczyć w warsztatach ekologicznych. Podsumowania konkursu  wręczenia nagród i podziękowań dokonały pani prezes E. Romanow i pani wicedyrektor Ł. Koncicka. Uczestnicy konkursu i goście zostali zaproszenia na poczęstunek przygotowany przez rodziców naszej szkoły za który serdecznie dziękujemy. Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy: M. Torbowska i Ł. Koncicka


25-28.11.2013 r. - Teatralia 2013

W dniach 25-28 listopada 2013r. w kwidzyńskim kinoteatrze odbyły się XXIII Kwidzyńskie Spotkania Teatralne. W ramach tej imprezy 25 listopada koło teatralne ,,Motylki’’ prowadzone przez panią Małgorzatę Januszewską wystawiło sztukę pt. ,, Ambaras w bajkowym lesie’’.  W przedstawieniu w rolę Kota w butach wcieliła się Maja Waga, Hanna Szpocińska zagrała Czerwonego Kapturka, a Oliwia Lipska – Babę Jagę. W rolach Jasia i Małgosi wystąpili Rafał Dzwonnik i Maja Kwiatkowska, a krasnoludkami byli Wiktoria Grzywińska i Patryk Jońca. Rolę leśniczego zagrał Jakub Płoszaj, a babcię Martyna Śliwińska.  Młodzi aktorzy i pani reżyser zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W podziękowaniu, za wspaniały występ, grupa otrzymała statuetkę Klauna, oraz słodycze dla małych artystów.  


 


16.11.2013 r. - Jesienne inspiracje...

KONKURS „Jesienne inspiracje- jesień na wiejskim podwórku”.16 listopada 2013r. w Zespole Szkół w Sadlinkach odbył się powiatowy konkurs dla świetlic szkolnych pt. „Jesienne inspiracje- jesień na wiejskim podwórku”. W konkursie wzięło udział 9 szkół z całego powiatu. Zadaniem czteroosobowych drużyn było wykonanie z materiałów przyrodniczych   i plastycznych makiety wiejskiego podwórka. Nasza drużyna w składzie: Weronika Kuc i Zuzia Tumiłowicz z kl.4 oraz Karolina Kuc i Marta Formela z kl. 5 zdobyły 2 miejsce. Uczniów do konkursu przygotowały i zainspirowały panie: Ania Gółkowska i Beata Łęcka-Trzaska. 

 


 


20.11.2013 r. - Finał Powiatu w tenisie stołowym

Dnia 20 listopada w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim odbyły się Mistrzostwa Powiatu XIV Wojewódzkiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej chłopców i dziewcząt w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział po 5 zespołów w każdej kategorii. Zarówno w klasyfikacji chłopców jak i dziewcząt triumfowały zespoły naszego gimnazjum. 


08.11.2013 r. - Święto Niepodległości

8 listopada 2013r.  odbyła się uroczysta akademia z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Apel został zorganizowany przez członków koła historycznego, uczniów klasy Ia i III gimnazjum. Uroczystość przygotowana pod okiem p. Katarzyny Szczęsnej.

 

 

 


 


05.11.2013 r. - Próbny sprawdzian

05 listopada 2013r. uczniowie klasy szóstej przystąpili do próbnego sprawdzianu po klasie szóstej. Sprawdzian był nie tylko kontrolował wiedzę i umiejętności,  w tym dniu szóstoklasiści zostali zapoznani w praktyce z przebiegiem sprawdzianu wieńczącego szkołę podstawową.
 

 

 

 


25.10.2013 r.- Rozdanie nagród za udział w Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł

25.10.2013 r.- Rozdanie nagród za udział w Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.

 

 

 

 

 

 


13.10.2013 r. - Nagrody Kuratora
z okazji Dnia Edukacji Narodowej

13.10.2013 r. - Nagrody Kuratora z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


 

 

 

 

 


11.10.2013 r. - Dzień Edukacji Narodowej


 

 

 

 

 

 

 

 

11 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. O tym święcie wcześniej przypomniał nam Samorząd Uczniowski, organizując konkurs na najładniejszą laurkę i bukiet z suszonych roślin. Efekty pracy można było podziwiać na korytarzu szkolnym.
    
Być wiernym temu, w co się wierzy. Być dumnym z tego, co się wie – te słowa stanowiły motto uroczystej akademii, którą rozpoczęliśmy w piątek o godz. 13.00.
Dyrektor szkoły, Mariola Strzelczyk, powitała wszystkich zebranych, a w szczególności zaproszonych gości: Wójt Gminy Sadlinki, E. Krajewską, przew. Rady Gminy Sadlinki – J. Piskora, przew. Rady Szkoły – I. Zorenę, przew. Rady Rodziców – A. Sowę, a także przybyłych emerytów. Następnie Aleksandra Dziedzic, przewodnicząca szkoły, zaprosiła na część artystyczną, która rozpoczęła się poważnymi i uroczystymi tekstami. Po chwili mogliśmy zobaczyć i usłyszeć humorystyczne wiadomości
Dziennika nebrowskiego i zaraz uczestniczyliśmy w zabawnej Lekcji wytrzymałości. Ostatnim punktem programu był pokaz mody nauczycielskiej również w żartobliwej konwencji. Na wybiegu można było podziwiać uczennice z klasy III szkoły podstawowej w specjalnie przygotowanych kreacjach z różnymi rekwizytami. Występy przeplatane były piosenkami w wykonaniu szkolnych zespołów muzycznych. Na zakończenie programu artystycznego zamiast kwiatów wręczone zostały estetycznie zapakowane jabłka – symbole zdrowia.
       W dalszej części spotkania głos zabrała wójt, Elżbieta Krajewska, która wręczyła Nagrody Wójta Dorocie Laskowskiej i Iwonie Krupie. Uhonorowała też na prośbę Marii Tryc, prezesa Zarządu Oddziału ZNP, Wiesławę Gulbicką i Annę Michalską Medalami Komisji Edukacji Narodowej,
odznaczeniami resortowymi nadawanymi za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania
przez Ministra Edukacji Narodowej. Z kolei dyr. Łucja. Koncicka pogratulowała Nagrody Kuratora Oświaty dyr. Marioli Strzelczyk, która po chwili wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły następującym osobom: Łucji Koncickiej, Marzenie Pomianowskiej, Jadwidze Rogowskiej, Marii Tryc, Annie Gółkowskiej, Agnieszce Piotrowskiej, Wiesławie Gulbickiej, Mirosławie Torbowskiej, Sylwii Kaliszewskiej, Lucynie Sochackiej, Ewie Lewandowskiej i Joannie Puczkowskiej.
       Oczywiście nie zabrakło również podziękowań dla nauczycieli od przedstawicieli Rady Rodziców i Rady Szkoły, a także przew. Rady Gminy Sadlinki.
       Po akademii uczniowie odjechali, a nauczyciele i zaproszeni goście udali się do świetlicy szkolnej na specjalnie przygotowany poczęstunek.
 


30.09.2013 r. - Dzień Chłopaka
 

Dnia 30 września odbył się w naszej szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji chłopcy mogli wcielić się w rolę dziewczyn i przekonać się, jak ciężko wykonuje się niektóre rzeczy i ile one wymagają precyzji. Chłopcy mogli zmierzyć się w konkurencjach takich jak: ubieranie sukienki na czas, spacer w szpilkach, zrobienie makijażu czy też upięcie fryzury lub zaplecenie warkocza. Mimo że chłopcy bardzo się starali sprostać naszym zadaniom, to okazało się, że plecenie warkoczy nie należy do ich mocnych  stron. Za to spacer w szpilkach cieszył się bardzo dużym powodzeniem – teraz już dziewczęta nie będą mogły się skarżyć, że jest im ciężko w butach na obcasie, bo chłopcy też znają ten ból.

 

 

 


21.09.2013 r. - Święto Powideł Nebrowskich.


 

21 września 2013r  odbyło się  kolejny raz Święto powideł nebrowskich. Od 2005 roku Nebrowo Wielkie dołączyło do miejscowości, w których smażone są tradycyjne powidła śliwkowe, wytwarzana jest nalewka śliwkowa oraz pączki z nadzieniem śliwkowym.

  Tradycję reaktywowano przy współpracy Sołectwa Nebrowo Wielkie, Koła Gospodyń Wiejskich i Zespołu Szkół w Nebrowie, organizując cyklicznie w miesiącu wrześniu Święto Powideł Nebrowskich.

  W tygodniu poprzedzającym imprezę uczniowie Zespołu Szkól uczestniczyli w pestkowaniu śliwek oraz smażeniu ich w specjalnym kotle kuprowym (miedzianym). Następnie pracowali przy pakowaniu w słoiki i oklejaniu ich specjalnymi nalepkami. Koło Gospodyń Wiejskich ogłosiło również  konkurs plastyczny promujący święto powideł nebrowskich.

  Impreza rozpoczęła się od powitania współorganizatorów: Wójt Gminy Sadlinki - Elżbietę Krajewską, Dyrektor Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim - Mariolę Strzelczyk i Wicedyrektor - Łucję Koncicką, oraz  zaproszonych gości: Mieczysława Dzikowskiego – prezesa Fundacji Filantropijnej „Projekt”, Jerzego Śniega –przewodniczącego Rady Powiatu Kwidzyna, Ewę Romanow –prezesa Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa oraz radnego Nebrowa Wielkiego - Mirosława Tadejewskiego, a także  mieszkańców i wszystkich przyjezdnych.

         Następnie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Część artystyczną prowadziła Jagoda Rogowska. Na początku zaprezentowało się koło taneczne, w tańcu pt. „Korowód marszowy”. Jako drudzy wystąpili najmłodsi – pięciolatki, w inscenizacji „ Powidła” , przygotowani przez Małgorzatę Januszewską. W tańcach lubelskich wystąpiło koło taneczne Jagody Rogowskiej. Montaż słowno-muzyczny „Jesienne spotkanie”  przygotowany przez Marię Tryc zaprezentowali uczniowie z koła polonistycznego. Całość występów uświetniły zespoły muzyczne: „Wiolino”, „Anons” i sekcja fletowa pod dyrekcją Edwarda Budysia.

  Po występach Prezes Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa - Ewa Romanow i Dyrektor Szkoły - Mariola Strzelczyk ogłosiły konkurs na temat selektywnej zbiórki i segregacji odpadów. Następnie Wojciech Hermaszewski przeprowadził konkurencje sportowe dla dzieci , rodziców i rodzin. Była super zabawa.

  Następnie zostały ogłoszone wyniki konkursów i wręczenie nagród przez Wójt Gminy Sadlinki – Elżbietę Krajewską i przewodniczącą KGW – Wioletę Łupkowską.  Podczas imprezy można było wziąć udział w smażeniu powideł oraz spróbować produkty regionalne, przygotowane przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich; między innymi: pączki, pierogi czy chleb ze smalcem.  Następnie przy muzyce Dj Adamskiego odbyła się świetna zabawa.
 

20.09.2013 roku - To już  20 akcja „Sprzątania Świata”. Tegoroczne hasło Odkrywamy czystą Polskę"! Akcja ta jest lekcją poszanowania środowiska, propagowania nieśmiecenia, selektywnej zbiórki  i recyklingu, a także wyszukiwania w miarę możliwości, usuwania dzikich wysypisk. Patronem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia. Akcja, jak co roku, przypada na trzeci tydzień września. 
20 września nasza szkoła kolejny raz włączyła się do tej akcji. Wspólnymi siłami staraliśmy się uporządkować teren wokół szkoły i w najbliższej okolicy. W związku z tym nasi najmłodsi uczniowie wraz z opiekunami wyruszyli w teren, a uczniowie klasy VI oraz gimnazjaliści zajęli się pracami przy szkole. W tygodniu poprzedzającym akcję zostały przeprowadzone warsztaty przypominające zasady selektywnej zbiórki odpadów i ich utylizacji.

 


09.09.2013 r. - Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

9 września 2013 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Po podliczeniu głosów okazało się, że do Rady Samorządu Uczniowskiego dostali się następujący  uczniowie:  Dziedzic Aleksandra  III – przewodnicząca, Wolak Karolina I, Lipiak Luiza III, Woźniak Katarzyna  I, Lipiak Robert I, Gruszczyński Adam II, Kuc Weronika IV,  Nowak Natalia III, Krupa Anna IV, Tumiłowicz Zuzanna IV.
 

 

 

 


02.09.2013 r. -  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014. 

W poniedziałek 2 września uczniowie Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim uroczyście pożegnali wakacje, a powitali nowy rok szkolny 2013/2014 w odnowionym budynku szkolnym. Jest to kolejny rok dający szansę na rozwijanie własnych zainteresowań, zdobywanie nowej wiedzy, doświadczeń, pozwalający również na kontynuację dotychczasowych zadań. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 w szkolnej sali gimnastycznej rozpoczął się apel. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2013/2014 oprócz uczniów, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie, prawni opiekunowie oraz zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Po komendzie baczność został wprowadzony poczet flagowy po czym zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły – Mariola Strzelczyk, która powitała wszystkich serdecznie. Pani dyrektor poinformowała uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Po tym wystąpieniu słowa do uczniów i nauczycieli oraz rodziców skierowała Wójt Gminy Sadlinki, E. Krajewska. Życzyła wszystkim uczniom radości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci.