WYDARZENIA W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

 • 26 czerwca 2015 roku - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015.
   

 • 13 czerwca 2015 roku w Zespole  szkól w Sadlinkach odbył się powiatowy konkurs dla szkół podstawowych  zatytułowany „Wspomnienia o Janie Pawle II”. Oprócz zmagań z wiedzy ogólnej na temat Papieża naszych czasów uczestnicy rywalizowali w konkurencjach sportowych.  Uczennice naszej szkoły w składzie: Wiktoria Jerzyk, Julia Piętka, Anna Krupa, Zuzanna Tumiłowicz, Karolina Gadomska i Marta Formela,  przygotowane przez p. I. Krupę zajęły III miejsce.   Serdeczne gratulacje.

   

 • Wycieczka do oliwskiego ZOO była kolejną ciekawą przygodą dla dzieci z klas I- III Szkoły Podstawowej .13 czerwca 2015 roku wyruszyliśmy  autokarem do Ogrodu Zoologicznego w Gdańsku.

              Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat  dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

              Podczas spaceru, dzieci mały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród dzieci wiele emocji. Dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt pochodzących z różnych stref klimatycznych świata. Dzieciom najbardziej  podobały się śmieszne małpki, olbrzymie słonie i wysokie żyrafy.

              Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu  na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia i upału dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami.

   

 • 1.06.2015r. uczniowie klasy I B obchodzili Dzień Dziecka. Z tej okazji pierwszoklasiści spędzili dwie godziny w Kwidzyn Centrum Sportu i Rekreacji.  Po orzeźwiającej kąpieli w basenie dzieci przyjechały do remizy OSP w Nebrowie Wielkim, gdzie spotkali się z przedstawicielami OSP Nebrowo Wielkie. Strażacy przeprowadzili wśród uczniów krótki test wiedzy na temat pracy strażaka oraz numerów alarmowych. Ten sprawdzian dzieciaki zdały celująco, w nagrodę mogły, przynajmniej na chwilę, przymierzyć mundur strażaka. Po atrakcjach sprawnościowych przyszedł czas na grillowanie wspólnie z rodzicami, oraz lody. Dzieciaki miały też chwilę na swobodne zabawy na świeżym powietrzu.

   

 • Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Uczniowie klas II, III, V i VI  postanowili spędzić ten dzień wyjątkowo. Przygoda rozpoczęła się rankiem 01.06 bieżącego roku. O godzinie 9:20 nasi uczniowie wyruszyli autokarem do Leśniczówki „Odyniec” w Okrągłej Łące.  Tego dnia towarzyszyło nam hasło „Łąkowe zawody sportowe’’.  Na początku nasi młodsi i starsi podopieczni zostali  przywitani przez rodziców, którzy czekali na nas na miejscu, by wspólnie świętować ten uwielbiany przez dzieci dzień.  Następnie zostali przygotowani do zawodów sportowych. Zostały zrealizowane różne quizy, konkursy tj. przeciąganie liny, rzut ringiem do celu, mecz piłkarski, tor przeszkód , przeplatanki  itd.  Po zakończeniu konkurencji  sportowych odbyła się wspólna biesiada przy ognisku i słodki poczęstunek. Dzieci były zadowolone i żałowały, że nie mogą dłużej zostać. Cele programowe zostały zrealizowane, a pomysł przyjął się wśród dzieci. Ten owocujący w wiele wrażeń dzień niewątpliwie na długo zapisze się w pamięci naszych uczniów.

   

 •  30 maja 2015 roku uczniowie  naszej szkoły  wraz z opiekunkami  udali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Grupa liczyła 45 osób oraz trzech opiekunów. Wcześnie rano, bo o 6.00 zebraliśmy sie przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.

      Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty Muzeum Powstania Warszawskiego. Potem udaliśmy się do Hostellu aby się zakwaterować i troszeczkę odpocząć. O godzinie 18.00 wybraliśmy się na Stadion Narodowy. Jest wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie!. Późnym wieczorem wróciliśmy na nocleg. Następny dzień po śniadaniu wyruszyliśmy na spacer po Łazienkach Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb, przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Uczestnicy wycieczki zachwycali sie także florą i fauną tego parku, do zdjęć "pozowały" nam przepiękne pawie i liczne wiewiórki. Następnie zwiedzaliśmy stolicę z okien autokaru: przejeżdżaliśmy Traktem Królewskim, m.in. Alejami Ujazdowskimi, zobaczyliśmy budynki ambasad, sejmu i senatu. Wracając w kierunku autokaru skręciliśmy na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Akurat odbywała się zmiana warty. Następnie wjechaliśmy na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki aby podziwiać panoramę naszej stolicy. Po obiedzie pojechaliśmy autobusem do Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Trzeci  dzień naszego pobytu w Warszawie również był udany. Rozpoczęliśmy owe zwiedzanie od Zamku Królewskiego. Obok widnieje ogromna Kolumna Zygmunta. Następnie przeszliśmy na Stare Miasto, stoi tam pomnik Syrenki. Kolejnym punktem zwiedzania był Barbakan i pomnik Małego Powstańca. Autokarem dojechaliśmy pod Pałac Prezydencki, a stamtąd do Sejmu. Warto było zwiedzić to miejsce. Wygląda zupełnie inaczej niż w telewizji. Pani bardzo ciekawie opowiadała. Następnie udaliśmy się na Powąski Wojskowe aby odwiedzić groby sławnych rodaków i żołnierzy , którzy walczyli za naszą wolność. Po takim dniu pełnym wrażeń, przyszedł czas na posiłek. Wszyscy z radością przyjęli wiadomość o wizycie w Mc Donald’s. Podróż powrotna minęła szybko i bezpiecznie wróciliśmy do swoich domów. Wycieczka do Warszawy to naprawdę niesamowite przeżycie. Jest tam tyle ciekawych miejsc wartych obejrzenia. Podziwiam i poznaję nasza historię.

  Polecam wszystkim odwiedzenie Warszawy. Gwarantuje niezapomniane wrażenia.

 • Dnia 26 maja 2015 roku  w  auli Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu odbyło się  uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom XIX Diecezjalnego Konkursu Religijnego pt.: Drogami świętego Jakuba”.  Uroczystą galę swoimi występami uświetnili laureaci konkursu w kategorii piosenki pielgrzymkowej. W bieżącym roku szkolnym  tytuł laureatki XIX Diecezjalnego Konkursu Religijnego w kategorii: konkurs wiedzy  uzyskała  uczennica klasy II Gimnazjum, Natalia Strzelecka, którą przygotowała p. Iwona Krupa.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

 • 26 maja 2015 r. odbył się Piknik Rodzinny, w którym udział wzięli rodzice i uczniowie klasy IB SP. W tym dniu dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny dla swoich rodziców. Następnie rozpoczęły się konkursy sportowe, a których udział brali uczniowie i rodzice. Potem rodzice zmierzyli się z zadaniem artystycznym - musieli narysować portret swojego dziecka, kolejnym zadaniem dla rodzin było zaśpiewanie piosenki. Na koniec rodziny otrzymały pamiątkowe dyplomy ozdobione pracami dzieci. Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze, a rywalizacji sportowej przyświecała zasada fair-play.

 • Dnia 23.05.2015r. odbył się XVI Regionalny Rajd Turystyczno – Ekologiczny Doliną Dolnej Wisły. Organizatorem rajdu było Koło Turystyczne Wiślanie. Impreza rozpoczęła się wspólnym grillem w Okrągłej Łące przygotowanym przez Koło Łowieckie „Odyniec”. Następnie uczestnicy otrzymali karty pracy z zadaniami na trasę  rajdu, która biegła przez miejscowości; Okrągła Łąka, Rusinowo, Glina, Nebrowo Małe, a meta i finał tej zabawy  w sali gimnastycznej naszej szkoły. Na miejscu zmęczonych, ale zadowolonych uczestników czekał obiad w postaci pysznej grochówki przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich z Nebrowa Wielkiego. Po posiłku nastąpiło podsumowanie, ogłoszenie wyników oraz rozdanie pucharów za pierwsze trzy miejsca, a także dyplomów i nagród dla wszystkich uczestniczących drużyn, które to przybyły do nas z Sadlinek i Kwidzyna. Każdy z uczestników otrzymał tradycyjnie pamiątkowy znaczek, których to rozdano 60. Koło Turystyczne Wiślanie pragnie podziękować Kołu Łowieckiemu „Odyniec” i Kołu Gospodyń Wiejskich z Nebrowa Wielkiego za pomoc w organizacji rajdu oraz wszystkim drużynom i ich opiekunom za udział. Zapraszamy serdecznie za rok.

 • 20 maja 2015 r. uczniowie klasy VI  Kamil Samulewski i Darek Streich wzięli udział w „Powiatowych potyczkach matematycznych” zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 2 w Kwidzynie. Po piętnastu rundach chłopcy uzyskali pierwszy wynik  w konkursie, równorzędnie z trzema drużynami z innych szkół. Niestety szybkość udzielania odpowiedzi nie pozwoliła chłopcom na utrzymanie pierwszej pozycji w rankingu konkursu, ale nie zmienia to faktu, że wykazali się ogromną wiedzą  i umiejętnością rozwiązywania skomplikowanych zadań matematycznych.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

 • III miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Pitagoras”, organizowanym przez Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie, wywalczyli Ola Jerzyk, Natalka Strzelecka i Paweł Stromecki.  W konkursie wzięło udział 9 drużyn ze szkół powiatu kwidzyńskiego. Serdecznie gratulujemy reprezentantom naszej szkoły uzyskanego wyniku.

   

 • Dnia 16 maja 2015 roku odbyło się  uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom I Ogólnopolskiego Konkursu  Literacko – Plastycznego „Spod znaku orła wszyscy jesteśmy” w Szkole Podstawowej nr 6 im dra Władysława Gębika w Kwidzynie. Zdobywcą I miejsca został  Maciej Lewicki, a wyróżnienie otrzymała Hanna Szpocińska. Uczniowie zostali przygotowani przez opiekuna koła plastycznego panią Marzenę Pomianowską.

 • 14 maja 2015 r. drużyna w składzie:  Ola Jerzyk, Natalka Strzelecka i Paweł Zorena  reprezentowali naszą szkołę w konkursie matematyczno-fizyczno-chemicznym „Ścisły Umysł” w Zespole Szkół w Gardei, gdzie zajęli V miejsce. Warto podkreślić, że nasi uczniowie zmagali się  z trzecioklasistami, zatem wierzymy, że w przyszłym roku  zdobędą miejsce na podium.  Gratulujemy i trzymamy kciuki w przyszłym roku szkolnym.

   

 • Mamy Finalistkę Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Klas III. 14 maja w Gościcinie  Mateusz Lubecki wziął  udział w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym klas III. Do konkursu przystąpiło 126 szkół województwa pomorskiego – 3009 najlepszych uczniów posiadających rozległą wiedzę ortograficzną. Mateusz  osiągnął wielki sukces - zdobyła tytuł Finalisty. Gratulujemy.

   

  ADAM  CZUMIEL  1953 – 2015 - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nebrowie Wielkim w latach 1980 – 1998. 9 maja odszedł od nas wspaniały i wyjątkowy człowiek, dyrektor, kolega, z którym mieliśmy szczęście pracować i  wspólnie spędzać czas.  Z ogromnym żalem i w poczuciu niepowetowanej straty pożegnaliśmy Go 12 maja 2015 roku.  Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

  Wspomnienie o Panu Adamie Czumielu  Wspomnienie o Panu Adamie Czumielu.wmv  Uczcijmy minutą ciszy...


   

 • Dnia 8 maja 2015 roku odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Recytator 2015” w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Trumiejkach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Julia Kozioł  klasa I a, Oliwia Formela  klasa I b, Patryk Jońca  klasa II, Jakub Głuszkiewicz  klasa III. I miejsce zdobył Patryk Jońca przygotowany przez panią Marzenę Pomianowską, III miejsce Julia Kozioł przygotowana przez panią Wiesławę Gulbicką. Wszystkim uczniom gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.


   

 • Dnia 5 maja 2015 roku odbył się w naszej szkole III Powiatowy Konkurs z języka angielskiego – „Listening Challenge – Słuchanie to wyzwanie”. W tegorocznym konkursie wzięło udział 8 szkół powiatu kwidzyńskiego. W tym roku konkurs przeprowadzony został w formie testu bez etapu ustnego.  Warto zauważyć, iż konkurs cieszy się coraz większym powodzeniem, o czym świadczy ilość szkół zgłaszających chęć udziału.
   

 • Marta Formela i Kamil Samulewski, uczniowie klasy VI, reprezentowali naszą szkołę w Powiślańskim Konkursie Matematycznym „Odkrywamy Talenty”.  Celem tego konkursu jest odkrywanie uzdolnień matematycznych u uczniów, którzy w kolejnym roku szkolnym podejmą naukę w gimnazjum.  Marta doskonale poradziła sobie z  zadaniami i zdobyła zaszczytne II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

 • Dnia 28 kwietnia odbył się apel poświęcony Obchodom Światowego Dnia Ziemi  2015. Tegoroczne obchody poświęcone były promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej pod hasłem -  „Z energią zmieńmy źródła”.  W związku z tym uczniowie przygotowali plakaty promujące alternatywne źródła energii.

  Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście: Leszek Zaremba – prezes Koła Łowieckiego „Odyniec”, Jan Szcześniak – członek Koła Łowieckiego „Odyniec”, Krzysztof Wnętrzak – właściciel firmy „Domis” z Sadlinek, którzy zasiedli w jury.

  Apel rozpoczęła pani dyrektor Mariola Strzelczyk, następnie rozpoczęła się część zadaniowa, praktyczna:

  - wykonanie przez klasy w określonym czasie trzech zadań (uzupełnienie karty pracy – przysłowia związane z przyrodą, rebusy, zagadki) oraz część zadaniowa, teoretyczna:

  - dwóch przedstawicieli z klas odpowiadało na pytanie z ekologii i łowiectwa.

  W czasie liczenia punktów Pan Krzysztof Wnętrzak wygłosił prelekcję o odnawialnych źródłach energii.

  Podczas tegorocznej zabawy w kategorii klas I –III, pierwsze miejsce zajęła klasa I SP, w klasach IV –VI i I-III gimnazjum – pierwsze miejsce zajęła klasa IV.

   

 • 28 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbył się etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju w Ruchu Drogowym. Turniej składał sie z części teoretycznej i praktycznej. Do etapu powiatowego w kategorii klas IV-VI zakwalifikowała się drużyna z naszej szkoły, natomiast z gimnazjum drużyna ze szkoły w Sadlinkach. Uczniowie reprezentujący nasza szkołę to: Marta Formela, Karolina Kuc, Kamil Samulewski i Damian Bakuła, który również uzyskał największą ilość punktów w tej kategorii. Cieszymy się z ich sukcesu i życzymy powodzenia w powiecie.

   

 • Dnia 25 kwietnia 2015 roku odbyła się wycieczka klas I – III do Malborka. Celem tego wyjazdu było zwiedzenie zamku leżącego w „Dolinie Dolnej Wisły”.

  Gotycki zamek w Malborku wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274-1457 jest jedną z największych twierdz Europy i przykładem średniowiecznej architektury obronnej.

  W latach 1309-1457 był siedzibą mistrzów zakonu krzyżackiego i stolicą państwa krzyżackiego. Niszczony, odbudowywany i przebudowywany w trakcie tych stuleci, zachował się do dziś i jest ogromną atrakcją turystyczną.

  W zamku obejrzeliśmy wystawy bursztynów, zbroi, broni i znalezisk archeologicznych. Organizatorem wycieczki była pani Marzena Pomianowska.

 • 18.04.2015r. w Zespole Szkół w Sadlinkach odbył się Gminny Turniej pod hasłem: "STOP NARKOTYKOM I DOPALACZOM", w którym udział wzięli gimnazjaliści z  Nebrowa Wielkiego oraz z Sadlinek.  Głównym celem turnieju było ukazanie dzieciom i młodzieży z terenu gminy Sadlinki ciekawych możliwości spędzania wolnego czasu oraz  profilaktyka ukazująca negatywny wpływ narkotyków i dopalaczy na ludzkie zdrowie i życie. Uczniowie brali udział w zawodach sportowych oraz konkursach z wiedzy o środkach psychotropowych. W ramach indywidualnej rywalizacji sportowej i wiedzowej uczniowie naszej szkoły zdobyli najwyższe miejsca w takich dyscyplinach jak:  

  - żonglerka piłką nożną - Adam Gruszczyński,

  - podbijanie lotki - Kacper Głuszkiewicz,

  - rzut do celu - Łukasz Kwiatkowski,

  - test wiedzowy – Kamil Szwed.

   

 • W dniach 13.04 – 17.04.2015 TYDZIEŃ PROFILAKTYKI „Jutro zaczyna się dziś”. Podczas tygodnia profilaktyki odbył się:

  ·    indywidualny konkurs plastyczny pt. „Stop agresji i przemocy",

  ·    konkurs dla klas na plakat, transparent "Stop uzależnieniom",

  ·    konkurs dla klas na fraszkę, rymowankę na temat promowania życia bez narkotyków, dopalaczy, alkoholu itp.,

  ·    konkurs wiedzy o HIV/AIDS,

  ·    konkurs „Najżyczliwszy Uczeń naszej szkoły”.

        Tak jak w ubiegłym roku pan Dariusz Świder zadbał o „Bezpieczną przerwę”, podczas której środowisko szkolne integrowało się poprzez gry i zabawy sportowe. Uczniowie mogli również uczestniczyć w warsztatach profilaktycznych przeprowadzonych przez pedagoga szkolnego A. Gółkowską.

  W piątek odbyło się podsumowanie „Tygodnia profilaktyki”, na którym rozegrany został turniej klas promujący życie bez uzależnień i przemocy.

   

 • Od kilku miesięcy możemy chwalić się „nową świetlicą”. Miejsce jest może nadal to samo, ale zrobiło się w nim nowocześnie i kolorowo. Uczniowie spędzają tu dużo czasu przed zajęciami oraz na 6 i 7 godzinie lekcyjnej (czekając na powrót do domu, czy zajęcia pozalekcyjne). Do tej pory świetlica była słabo wyposażona w pomoce dydaktyczne, gry i materiały plastyczne, a meble były zużyte i stare. Jesienią 2014 roku pani dyrektor Mariola Strzelczyk przygotowała projekt i złożyła wniosek o zwiększenie subwencji z tytułu dofinansowania w zakresie wyposażenia świetlicy w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne. Szkoła otrzymała kwotę 15000 zł, za którą zakupiono nowe meble z kącikami tematycznymi, sprzęt rekreacyjno – sportowy, rozmaite gry dydaktyczne i stolikowe, płyty ze słuchowiskami i muzyką poważną, kukiełki i pacynki do inscenizacji teatralnych oraz różnorodne materiały do prac plastycznych i kreatywnych.

              Obecnie uczniowie bardzo chętnie przebywają w świetlicy i mają świetne warunki do nauki i zabawy. Tutaj przygotowują się do zajęć, odrabiają prace domowe (mając wsparcie kolegów i nauczycieli), czytają książki, wykonują prace plastyczne i dekoracje, grają  z kolegami w gry planszowe, bawią się w teatr. Dzięki nowym pomocom nasza świetlica jest atrakcyjnym miejscem do nauki i spędzania czasu wolnego.

   

 • W dniach 26 – 27 marca 2015 roku w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty wielkanocne  zorganizowane przez panie Beatę Łęcką – Trzaskę i Annę Gółkowską. Podczas zajęć uczniowie klas 1 - 6 i 2 klasy gimnazjum wykonywali różnorodne ozdoby świąteczne: kurczątka, zajączki, pisanki, baranki, koszyczki oraz kartki wielkanocne. Każda grupa mogła wybrać, jakie ozdoby chce wykonać. Uczniowie mieli do dyspozycji wiele ciekawych i kolorowych materiałów plastycznych oraz pomysły przygotowane przez nauczycielki. Dzieci podczas warsztatów wspaniale się bawiły, ale miały także możliwość wykazać się kreatywnością i fantazją. Ich przepiękne prace były ozdobą naszej świetlicy w okresie przedświątecznym.

   

 • VI edycja Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „II wojna światowa na Pomorzu Gdańskim”

  W tym roku szkolnym konkurs przebiegał w kilu częściach. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się czworo naszych uczniów: Małgorzata Krzyżek, Paulina Sałasińska, Kamil Szwed i Wojciech Żółtowski. Gimnazjaliści 12 marca 2015 roku  wzięli udział w warsztatach terenowych na Westerplatte. Przewodnikiem  po tych historycznych miejscach byli pracownicy działu edukacyjnego Muzeum II wojny światowej. Uczniowie poznali wiele ciekawych faktów związanych z historią tego miejsca, wydarzeniami z 1 września 1939 roku, zwiedzali  także miejsca na terenie Tranzytowej Składnicy Wojskowej na Westerplatte.

  W środę 25 marca w sali im. Lecha Bądkowskiego Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku przy ul. Okopowej 21/27 odbył się finał VI Wojewódzkiego Konkursu Historycznego "II wojna światowa na Pomorzu Gdańskim". Uczniowie rozwiązywali  test sprawdzający wiedzę z zakresu wydarzeń na Pomorzu Gdańskim w czasie II wojny światowej. Po jego napisaniu odbyło się spotkanie edukacyjne dla uczestników i opiekunów - wykład dr. Andrzeja Drzycimskiego, historyka, dziennikarza, pracownika naukowego, w latach 1990-1994 rzecznika prasowego Prezydenta RP Lecha Wałęsy.

 • Dnia 24 marca 2015r. w murach naszej szkoły został rozegrany, na szczeblu  gminnym, XXXVIII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej dla młodzieży od lat 10 do 19 pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w którym udział wzięło ośmioro uczestników. Patronat nad turniejem objęła Elżbieta Krajewska – Wójt Gminy Sadlinki. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie:

  Juchta Jacek – mł. bryg. Przedstawiciel KPPSP w Kwidzynie

  Tarkowski Michał – v-ce prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Sadlinkach

  Hermaszewski Wojciech – nauczyciel Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim

  Wyniki konkursu:

  I grupa -  10 – 13 lat

  1. Górna Justyna - SP w Nebrowie Wielkim

  2. Frydrychowicz Julia – SP w Nebrowie Wielkim

  3. Jerzyk Wiktoria  - SP w Nebrowie Wielkim

  4. Wieleba Agata - SP w Nebrowie Wielkim

  5. Kuc Karolina -  SP w Nebrowie Wielkim

  II grupa -  14 – 16 lat

  1. Lisewicz Klaudia – OSP w  Nebrowie Wielkim

  2. Januszewska Magdalena – Gim. w Nebrowie Wielkim

  3. Woźniak Katarzyna - OSP w Nebrowie  Wielkim

  Awans do rozgrywek powiatowych wywalczyły pierwsze trzy osoby z każdej grupy wiekowej.

   

 •  23 marca 2015 roku - Zajęcia z bezpieczeństwa.

 • W tym roku w Zespole Szkół w Nebrowie Wielkim powitanie wiosny, czyli tak zwany „Dzień Wagarowicza”, przebiegało pod nazwą „Wiosenalia 2015”. Była to impreza ogólnoszkolna, która odbyła się w sali gimnastycznej. Na początku gimnazjaliści przedstawili krótką scenkę, następnie chętni uczniowie prezentowali swoje talenty w konkurencjach m.in. You can Dance. Na zakończenie rozstrzygnięty został konkurs na Miss i Mistera Szkoły.

   

 • 20 marca 2015 roku odbyła  się w naszej szkole  uroczystość Pasowania na czytelnika uczniów klas pierwszych. W świetlicy zebrali się wszyscy uczniowie i nauczyciele klas 1-3 SP. Przybyłych powitała Wiktoria Jerzyk, a uczennice klasy 4 w zabawny sposób przybliżyły maluchom prośby książki oraz zasady korzystania z wypożyczonych książek. Pierwszoklasiści  po wysłuchaniu zagadek musieli wykazać się także wiedzą na temat najbardziej znanych bajek. Najważniejszym punktem uroczystości było ślubowanie, podczas którego uczniowie przyrzekli, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i przestrzegać obowiązków czytelnika. Po ślubowaniu uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki przygotowane przez bibliotekarkę panią Beatę Łęcką – Trzaskę.

   

 • MAMY FINALISTKĘ KONKURSU PRZEDMIOTOWEGO. 19 marca w Wejherowie Natalia Strzelecka wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego. W finałowych zmaganiach uczestniczyło 176 gimnazjalistów z województwa pomorskiego, czyli najlepszych uczniów posiadających rozległą wiedzę humanistyczną i posługujących się poprawną polszczyzną. Natalia zdobyła tytuł Finalistki. Gratulujemy. Życzymy, aby w przyszłym roku uzyskała tytuł laureatki, bo otrzymanie tego tytułu zwalnia z pisania egzaminu gimnazjalnego, a uczeń z języka polskiego otrzymuje maksymalną liczbę punktów

   

 • Dnia 18.03.2015r. w naszej szkole po raz drugi odbył się wewnątrzszkolny konkurs historyczny pn. „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Celem konkursu jest przybliżenie uczniom historii i tradycji lokalnej, budzenie szacunku do ludowości, a także umiejętność współpracy i zdrowej rywalizacji. W tym roku dominowała tematyka wielkanocna, którą w krótkim programie artystycznym przybliżyły dzieci z klasy IB SP.

  Mottem tegorocznej uroczystości był cytat z filmu S. Barei „Miś”:  Tradycja to dąb, który tysiąc lat rósł w górę. Niech nikt kiełka małego z dębem nie przymierza. Tradycja naszych dziejów jest warownym murem, to jest właśnie kolęda, świąteczna wieczerza… To jest ludu śpiewanie, to jest ojców mowa, to jest nasza historia, której się nie zmieni. A to co dookoła powstaje, od nowa, to jest nasza codzienność, w której my żyjemy”.

   Podobnie, jak w roku ubiegłym przy stoliku jurorskim zasiedli zaproszeni goście, a byli to sołtysi wsi, w których mieszkają nasi uczniowie. Tym razem byli to: p. Marzena Bryl – sołtys wsi Glina, p. Agnieszka Krzyżek – sołtys wsi Nebrowo Małe, p. Aneta Chojnacka – Oliwa – sołtys wsi Nebrowo Wielkie i p. Jerzy Gmaj – sołtys wsi Bronisławowo.

  Uczniowie gimnazjum i klas IV – VI musieli przygotować informacje na temat stołu i potraw wielkanocnych, wykonać stroik, a  w trakcie uroczystości musieli udekorować babeczki. Ponadto każda klasa przygotowała jedną piosenkę ludową. Największe emocje wywołała piosenka pt. „Głęboka studzienka” w wykonaniu klasy VI. Jednym z ważnych punktów uroczystości był „Ludowy pokaz mody”, w trakcie którego mogliśmy zobaczyć, jaką propozycję stroju ludowego dla naszej okolicy mają uczniowie. Najciekawsza okazała się propozycja klasy IV, która kolorystyką stroju nawiązała do czystej wiślanej wody, łososi żyjących w naszej rzece, a także do czystego powietrza. W ogólnej klasyfikacji wygrała klasa V, która otrzymała puchar przechodni. Ponadto wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodycze ufundowane przez zaproszonych gości.

  Podobnie jak w roku poprzednim zarówno gości jak i organizatorów  zachwyciło przygotowanie uczniów ich kreatywność, pomysłowość, umiejętność wyszukiwania informacji.

  Organizatorem uroczystości jest koło historyczne działające w naszej szkole pod opieką Katarzyny Szczęsnej.

   

 • 17.03.2015r. odbyła się prezentacja kół zainteresowań oraz organizacji  działających na terenie naszej szkole. W tym dniu młodzież szkolna mogła zapoznać się z bogatą ofertą kół zainteresowań, a tym samym podjąć decyzję na jakie zajęcia dodatkowe chce uczęszczać w przyszłym roku szkolnym.

   

 • 13 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Pomorskiej Nocy Matematyki organizowanej w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kwidzynie.  Podczas warsztatów  prowadzonych przez panią Jolantę Jarmułowicz rozwiązywali zadania i łamigłówki matematyczne.

   

 • 12 marca 2015 r. w Przedszkolu w Nebrowie Wielkim odbył się dzień otwarty. Na spotkanie przybyli rodzice z dziećmi. W trakcie spotkania rodzice zapoznali się z ofertą przedszkola przedstawioną w formie prezentacji medialnej przez lidera edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej Panią Marzenę Pomianowską. Rodzice otrzymali  Informator - specjalnie przygotowany na Dzień Otwarty Przedszkola, zawierający najważniejsze prezentowane treści.

  Goście mogli obejrzeć kolorowe sale przedszkolaków, salę rekreacyjną, salkę do zajęć logopedycznych i świetlicę.

  Dzieci i rodzice mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach otwartych przygotowanych przez nauczycielki: panią Małgorzatę Januszewską  i Annę Gółkowską. Najmłodsi goście bardzo aktywnie włączali się do zajęć i wspólnej zabawy.

  Dyrektor szkoły Mariola Strzelczyk omówiła zasady i terminy rekrutacji do przedszkola. Wszystkie informacje o rekrutacji oraz druki do pobrania znajdują się na stronie www szkoły w zakładce „REKRUTACJA”.

  Zapraszamy do zapisów do przedszkola w terminie do 31 marca 2015 r.

 • 11 marca 2015 roku mury naszej szkoły odwiedzili matematycznie uzdolnieni uczniowie z  9 szkół powiatu kwidzyńskiego wraz z opiekunami. Punktualnie  o godzinie 12 : 45 rozpoczęła się II edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „W świecie Pitagorasa”, podczas którego uczestnicy  zmagali się z rozwiązywaniem skomplikowanych zadań algebraicznych i geometrycznych. Po pięciu ekscytujących rundach zwycięzcami konkursu okazały się drużyny ze Społecznego Gimnazjum w Kwidzynie oraz z Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie. Drugie zaszczytne miejsce zdobyli uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie, a trzecie reprezentacja Gimnazjum w Liczu.  Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy II gimnazjum – Ola Jerzyk oraz Natalka Strzelecka, które znalazły się tuż za podium uzyskując czwarty wynik w konkursie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy do udziału w  przyszłorocznej edycji konkursu.

 • 21 lutego 2015r. uczniowie klasy trzeciej  Szkoły Podstawowej brali udział w zawodach w „Dwa ognie”. Nasi koledzy zdobyli drugie miejsce. Podczas rozgrywek jeden mecz zremisowali, jeden przegrali  i dwa wygrali. Cieszymy się z ich sukcesu i życzymy powodzenia.

 • Cóż to za radość dla nas wszystkich,
  że dziś widzimy gości tak miłych.
  Co swego trudu nie szczędzili
  i do szkoły chętnie przybyli.

  Tymi słowami uczniowie z Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim po raz szósty rozpoczęli „Dzieci Seniora - spotkanie trzech pokoleń”. Wzorem poprzednich lat, tak i w tym roku  17 lutego w murach Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim gościli Seniorzy. Uroczystość swoją obecnością uświetnili:  Proboszcz z Nebrowa Wielkiego Jerzy Bujak, Sekretarz Gminy Sadlinki – Brygida Formela, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy – Bartosz Wiącek, Dyrektor Przedszkola w Sadlinkach – Ewa Złotnik–Strzelecka, kierownik GOPS - Aleksandra Kulesza, przedstawiciel OSP w Nebrowie Wielkim - Michał Tarkowski oraz radni  i sołtysi naszej gminy. W tym roku gościliśmy   podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie i Środowiskowego Domu Samopomocy w Sadlinkach wraz z opiekunami. Celem spotkania było budzenie szacunku dla osób starszych, a także rozwijanie uzdolnień i możliwości twórczych uczniów, kształcenie poczucia tożsamości regionalnej wszystkich mieszkańców najbliższej okolicy. Po powitaniu gości przez panią dyrektor Mariolę Strzelczyk oraz ciepłych słowach pani sekretarz gminy Brygidy Formela skierowanych do zebranych gości uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Część artystyczną rozpoczął zespół wokalny „Wiolino” w piosenkach: „Pięknie żyć”  oraz „Walc dla babci i dziadka” pod przewodnictwem pana Przemysława Budysia. Piosenkę „Uśmiech”, „Bajeczki”  oraz „O dziadku” wykonali uczniowie z klasy III: Marta Bakuła, Weronika Śnieda, Szymon Lewandowski, Jakub Głuszkiewicz, Nikola Komorowska oraz Mateusz Lubecki  przygotowani przez panią Annę Michalską. W przedstawieniu dla naszych seniorów wystąpili uczniowie z koła teatralnego przygotowani przez panią  Małgorzatę  Januszewską.  Inscenizację do piosenki pt. „Dziadek Lulka  farmę miał” oraz wiązankę tańców ludowych zaprezentowali uczniowie z koła tanecznego przygotowani przez panią  Jadwigę Rogowską. Zaś uczniowie  z klasy V- Katarzyna Michalska, Jakub Trzaska, Anna Krupa, Nikola Grzywacz, Weronika Kuc, Zuzanna Tumiłowicz, Weronika Krzyżek, Jakub Kozioł udowodnili, że można pięknie i długo żyć  w kwiecie wieku przedstawiając scenkę pt. „Setne urodziny babci”,  „Cztery babcie” oraz montaż słowno-muzyczny mówiący o potrzebach, miłości oraz życzeniach dla babć i dziadków. Uczniowie zostali przygotowani przez panią Marię Tryc. Każdy z Seniorów otrzymał także upominek wykonany przez uczniów Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim pod kierunkiem Beaty Łęckiej-Trzaska. Za dekorację sali gimnastycznej odpowiadały: Beata Łęcka-Trzaska, Dorota Laskowska, Mirosława Torbowska, Anna Gółkowska oraz Marzena Pomianowska. Po montażu słowno-muzycznym głos zabrali goście w osobach księdza proboszcza z Nebrowa Wielkiego Jerzego Bujaka, zastępcy przewodniczącego Rady Gminy Sadlinki Bartosza  Wiącka, którzy bardzo ciepło wyrażali się o wspólnym spotkaniu podkreślając wagę relacji dziadkowie - wnuki. Kolejnym punktem programu było wspólne biesiadowanie, do którego przy akompaniamencie Edwarda Budysia śpiewem zachęcała Maria Tryc. Biesiadowano tradycyjnie  przy regionalnych pączkach upieczonych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Nebrowa Wielkiego i domowych wypiekach przygotowanych przez rodziców uczniów Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Glinie. Składamy podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania Dnia Seniora, są to: Koło Gospodyń Wiejskich w Nebrowie Wielkim, Koło Gospodyń Wiejskich w Glinie, Rodzice naszych uczniów oraz Nauczyciele i Pracownicy Szkoły.

 •  Miło nam poinformować, że biorąc udział w konkursie „Projekt z klasą” nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”...
   

  1 października 2014 roku wystartowała V edycja konkursu „Projekt z klasą” – objęta honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP,  Anny Komorowskiej. Do tego konkursu przystąpiły uczennice z II klasy gim. : Natalia Strzelecka, Alicja Kamińska, Aleksandra Jerzyk i Karolina Wolak pod opieką  Anny Michalskiej. Projekt edukacyjny ,,Nebrowo Wielkie miejscowość, w której żyjemy" miał  na celu zaprezentowanie naszego regionu przez uczniów pod katem  przyrodniczym, społecznym, historycznym w formie gazetek ściennych i prezentacji multimedialnej. Biorąc udział w konkursie „Projekt z klasą”, nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek,  które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”, a  opiekun grupy  Anna Michalska  tytuł „Dobry PROJEKTANTedukacji

  Ten certyfikat to znak, że szkoła:

  • podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny,

  • jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,                              

  • tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,

  • poprzez  pracę metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym,

  • jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej. 
    

  Projekt ten miał na celu:

  • prezentowanie własnego regionu i jego walorów historycznych,  przyrodniczych   i kulturowych oraz cech wyróżniających,

  • uwrażliwienie na piękno i niepowtarzalność różnych miejsc w regionie,

  • rozwijanie zainteresowań własnym regionem,

  • kształtowanie więzi emocjonalnych ze swoim regionem,

  • ugruntowanie poczucia tożsamości regionalnej, 

  • kształcenie umiejętności zdobywania wiedzy,

  • kształcenie umiejętności pracy w grupie,

  • uczenie odpowiedzialności za siebie i innych

Był to oryginalny pomysł na promocję swojej Małej Ojczyzny wśród społeczności szkolnej. Promocja produktów regionalnych: powideł, nalewki i pączków. Integracja ze społecznością lokalną. Projekt miał  charakter interdyscyplinarny, łączył ze sobą wiele aspektów wiedzy oraz wymagał ogromnego zaangażowania zarówno uczniów jak i nauczyciela

 

 • KWALIFIKACJA DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA POLSKIEGO - 28 stycznia 2015 r. w Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie Karolina Wolak i Natalia Strzelecka wzięły udział w powiatowych eliminacjach Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów gimnazjów powiatu kwidzyńskiego i sztumskiego. Miło nam poinformować, że do III etapu konkursu zakwalifikowała się Natalia Strzelecka, podopieczna Marzeny Figacz.  Należy nadmienić, że Natalia to drugoklasistka i musiała zmierzyć się z wszystkimi wymaganiami programowymi dla gimnazjum, a jest ich naprawdę bardzo dużo. Przypominamy, że tytuł finalisty konkursu nadaje się uczniowi, który otrzymał co najmniej 30% punktów możliwych do uzyskania, a tytuł laureata otrzymuje uczeń, który uzyskał co najmniej 80% w eliminacjach wojewódzkich. 19 marca w Wejherowie Natalia będzie walczyła o tytuł. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy zdobycia tytułu laureatki.
   

 • 20 stycznia 2015 roku uczniom klas pierwszej i trzeciej gimnazjum wizytę złożyła pani Jolanta Bryłka – doradca zawodowy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kwidzynie, która przeprowadziła warsztaty „Poznaję siebie” ukierunkowujące na wybór szkoły ponadgimnazjalnej. Uczniowie mieli także możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji z panią Bryłką bezpośrednio w szkole. W grudniu z takich konsultacji i warsztatów korzystali już rodzice uczniów klasy III gimnazjum.

   

 • VI Edycja Konkursu "Odkrywamy Talenty na Pomorzu" - Nagranie Spotu reklamowego. W dniu 15 stycznia 2015 roku Amelka Piętka, Andżelika Samulewska, Weronika Śnieda i Marta Bakuła brały udział w nagraniu spotu reklamowego. Nagranie odbyło się na Zamku w Gniewie. Na dziedzińcu zamku razem z naszymi uczniami byli obecni między innymi:
   

  • Wojewoda Pomorski Ryszard Stachurski,
  • Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk,
  • Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Wiesław Byczkowski,
  • Pomorski Kurator Oświaty Elżbieta Wasilenko,
  • Wójt Gminy Kwidzyn Ewa Nowogrodzka,
  • Wójt Gminy Sadlinki Elżbieta Krajewska,
  • Wójt Gminy Gardeja Kazimierz Kwiatkowski,
  • Wójt Gminy Ryjewo Sławomir Słupczyński,
  • Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska,
  • Pozostali włodarze miast oraz gmin.

  Spot  emitowany będzie na przełomie stycznia do ok. 15 maja br. w TVP Gdańsk w ilości ok. 100-tu 30 sekundowych emisji celem promocji  Konkursu  ''Odkrywamy Talenty na Pomorzu",  którego Finał Wojewódzki odbędzie się w  maju 2015 roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance w Gdańsku.

  Tego roku uczniowie naszej Gminy biorą  udział w konkursie „Odkrywamy Talenty na Pomorzu”.  Są to:

  • Amelia Piętka,
  • Julia Piętka,
  • Weronika Śnieda,
  • Marta Bakuła,
  • Andżelika Samulewska,
  • Maciej Lewicki,
  • Kasia Michalska,
  • Mateusz Szaturski,
  • Agata Kulpa,
  • Aleksander Wołk,
  • Julia Szczepanowska.

  Zaprezentują oni swoje talenty podczas  półfinałów w powiecie oraz województwie. Jesteśmy z nich dumni i życzymy im sukcesu!

   

 • Wigilia szkolna - 19.12.2014r. cała społeczność szkolna mogła obejrzeć Jasełka przygotowane pod kierunkiem pani Iwony Krupy przez uczniów klas pierwszych SP. Na początku uroczystości A. Jerzyk odczytała fragment Ewangelii, następnie wystąpili pierwszoklasiści, na koniec głos zabrała dyrektor Mariola Strzelczyk, która złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia.  Podczas uroczystości uczniowie  wysłuchali również kilku kolęd w wykonaniu zespołu Wiolino. Po części artystycznej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, w których odbyły się spotkania opłatkowe. Na korytarzu szkolnym rozbrzmiewały dźwięki kolęd dochodzące  z poszczególnych klas. Dzień przebiegł w miłej i świątecznej atmosferze.

 •  Dnia 18.12.2014 roku w Zespole Szkół w Nebrowie Wielkim odbyło się rozstrzygnięcie X Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Taka rodzina to moje marzenie”, połączone z wydaniem TOMIKU POEZJI „Wszystko nam bliskie, co nas otacza”. Niniejszy zbiór wierszy dedykowany jest wszystkim uczniom i nauczycielom ze szkół powiatu kwidzyńskiego biorących udział w konkursach poetyckich organizowanych przez Zespół Szkół w Nebrowie Wielkim

        Uczniowie, którzy brali udział w konkursach w latach 2004 – 2014 otrzymali TOMIK POEZJI . Ponadto przekazaliśmy po 10 egzemplarzy do bibliotek szkolnych. Dzięki tej publikacji wypromowaliśmy twórczość dzieci i młodzieży ze szkół powiatu kwidzyńskiego. Nasza szkoła i gmina stała się znana w powiecie.
   

  Krótki rys przebiegu Powiatowego Konkursu Poetyckiego.

   

          W maju 2004 roku odbył się po raz pierwszy Powiatowy konkurs poetycki pod nazwą „Serce Matki”. Tego  roku do konkursu przystąpiło 9 szkół z powiatu kwidzyńskiego. Każdego roku było ich coraz więcej.

  W następnych latach odbyły się konkursy takie jak:
  „Mój Tata”,
  „Z Babcią I Dziadkiem po ogrodach tradycji”,
  „Cztery pory roku : Zima, Wiosna, Jesień, Lato”,
  „Nasze zwierzęta- Mój przyjaciel pies”,
  Mój region – miejscowość , w której mieszkam”,
  ostatni – „Taka rodzina to moje marzenie”.

          W okresie dziesięciu  lat uczniowie ze szkół podstawowych powiatu kwidzyńskiego napisali 697 wierszy z czego 460 zostało nagrodzonych i wyróżnionych . W tych latach w konkursie brały udział wszystkie szkoły podstawowe z powiatu kwidzyńskiego z czego jesteśmy bardzo dumni, że ten konkurs cieszył się takim powodzeniem.

         Znalazło się bardzo dużo osób, które angażowały się  w pracę przy konkursach. Swoją pomocą podczas przeprowadzania konkursu służyły Panie : Brygida Formela –sekretarz gminy Sadlinki, Anna Wudarczyk – nauczycielka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr.2 w Kwidzynie, Lucyna Groszewska – nauczycielka Zespołu Szkół w Sadlinkach - panie dokonywały oceny wierszy i korekty.

          Serdeczne podziękowania składamy dla Pani Wójt Gminy Sadlinki Elżbiecie  Krajewskiej za pomoc w wydaniu TOMIKU POEZJI „Wszystko nam bliskie, co nas otacza”

          Oddzielne podziękowania należą się dyrektor Marioli Strzelczyk oraz wicedyrektor Łucji Koncickiej za wsparcie i pomoc w organizacji konkursów.

  Pani Joannie Malinowskiej oraz Panu Dariuszowi Piszczewiat dziękujemy za pomoc w wydaniu publikacji.

   

 • Życzenia z serca płynące… W dniach 16 – 17 grudnia 2014r. uczniowie z klasy I A i I B SP przygotowywali kartki świąteczne oraz pierniczki. W pracach, oczywiście, pomagały mamy naszych uczniów, które upiekły pierniki i pomogły w ich dekorowaniu. Zarówno kartki jak i słodkości dzieci przekazały dla pensjonariuszy Domów Opieki Społecznej w Kwidzynie. W trakcie spotkania w ośrodkach dzieci złożyły życzenia podopiecznym, a także wspólnie z nimi zaśpiewały kolędy. Zarówno darczyńcy jak i obdarowani nie kryli wzruszenia, a jednocześnie radości ze spotkania. Na koniec dzieci obiecały, że za rok przyjadą znowu w odwiedziny.

 • Uczniowie poznają odnawialne źródła energii. Dnia 9 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkania się z przedsiębiorcą  panem Krzysztofem Wnętrzakiem oraz przedstawicielami Powiślańskiej Regionalnej Agencji Zarządzania Energią „PRAZE” – panią Agnieszką Knabe i panią Aleksandrą Tupczyńską. Podczas warsztatów edukacyjno-doradczych organizowanych w ramach realizacji projektu Firmy Domis „Ciepło ukryte w naturze-energia ze źródeł odnawialnych. Instalacja dla potrzeb działalności gospodarczej” - uczniowie mogli dowiedzieć się wielu informacji na temat alternatywnych (odnawialnych) źródeł energii, jak również zobaczyć kolektory słoneczne, modele wiatraków czy modele samochodów poruszających się za pomocą energii uzyskanej z wody (samochody hybrydowe).

  Podczas podsumowania warsztatów uczniowie wraz z prowadzącymi wyszukiwali argumentów za i przeciw wykorzystaniu tego rodzaju energii. Więcej było plusów niż minusów.

 • W dniu 5 grudnia  w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs Ekologiczno- Przyrodniczy „W Maciejowym ogrodzie”.  Wbrew naszym obawom konkurs wzbudził duże zainteresowanie brało w nim udział 18 uczniów z klas  szóstych  powiatu kwidzyńskiego.  W pierwszej części  konkursu uczniowie musieli wykazać się wiedzą w trakcie rozwiązywania testu. Druga część konkursu obejmowała zadania praktyczne, które wzbudziły wiele emocji uczestników konkursu.  I miejsce zajął Nataniel Żochowski ze szkoły podstawowej w Prabutach, II miejsce Marcel Meller ze szkoły podstawowej numer 6 w  Kwidzynie. 3 miejsce egzekwo zajęli Kamil Samulewski ze szkoły podstawowej w Nebrowie Wielkim i Aleksandra Zakierska ze szkoły podstawowej w Sadlinkach. Wiedza  i umiejętności uczniów były bardzo wyrównane. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa. Na zaproszenie koła ekologicznego gościem specjalnym konkursu był pan  Adam  Jóźwiak przewodnik i komisarz wystawy przyrodniczej w kwidzyńskim muzeum zamkowym.. Dzięki jego obecności uczestnicy konkursu  skorzystali z dodatkowej lekcji przyrody, pogłębiając swoją wiedzę przyrodniczo- ekologiczną .  Podsumowania konkursu  i wręczenia nagród  oraz podziękowań dokonali pani dyrektor zespołu szkół M. Strzelczyk, pan Adam Jóźwik oraz pani wicedyrektor Łucja Koncicka. Uczestnicy konkursu i goście w trakcie przerwy konkursowej  skorzystali z poczęstunku przygotowanego przez koło ekologiczne za który serdecznie dziękujemy.  Zwycięzcom i pozostały uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy za rok. Organizatorzy: M. Torbowska i Ł. Koncicka

 • Dnia 27 listopada 2014 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa klas I- III. Zabawa przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Wychowawczynie klas przygotowały różnorodne wróżby, z których uczniowie mogli dowiedzieć się, jaka czeka ich przyszłość, jak na imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości. Przez cały czas uczniowie bawili się w rytmie skocznej muzyki.

  Na zakończenie wspólnych wróżb panie życzyły wszystkim dzieciom spełnienia marzeń i częstych pobytów w Krainie Fantazji.

 • FINAŁ WOJEWÓDZKI XVI GIMNAZJADY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W BADMINTONIE. 27 listopada 2014 roku w Gniewie odbył się finał wojewódzki w badmintonie. Do finału awansowały najlepsze drużyny z sześciu półfinałów województwa pomorskiego. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców zajęła IV miejsce w województwie pomorskim co można uznać za duży sukces. W trakcie turnieju w Gniewie nasi uczniowie sprawdzili swoje umiejętności z gry w badmintona z najlepszymi uczniami województwa pomorskiego. Większość  przeciwników trenuje zawodowo  olimpijską dyscyplinę sportu jaką jest badminton. W zderzeniu z takimi zawodnikami nasi uczniowie nie mieli zbyt wiele argumentów. Ale zawsze można się czegoś nauczyć od lepszego przeciwnika. Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Katarzyna Woźniak, Nikola Osińska i Magdalena Januszewska. Natomiast chłopcy wystąpili w składzie: Krzysztof Wolak i Łukasz Kwiatkowski. Liczymy, że w przyszłym roku szkolnym nasi młodzi uczniowie również awansują do finału wojewódzkiego i godnie zaprezentują barwy naszej szkoły.

   

 • FINAŁ POWIATU KWIDZYŃSKIEGO  XLIII IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ I XVI GIMNAZJADY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W BADMINTONIE. 25 listopada 2014 roku w sali byłej jednostki wojskowej w Kwidzynie odbył się finał powiatu kwidzyńskiego w badmintonie. Zarówno chłopcy z gimnazjum (Krzysztof Wolak, Łukasz Kwiatkowski) jak i zespół dziewcząt z gimnazjum (Katarzyna Woźniak, Magdalena Januszewska, Nikola Osińska) zajęli I miejsce awansując jednocześnie do finału wojewódzkiego. Blisko awansu to finału wojewódzkiego byli też uczniowie szkoły podstawowej. Dziewczęta grające w składzie (Marta Formela i Karolina Kuc) przegrały w finale z SP 6 Kwidzyn w stosunku 1-3, a chłopcy ( Marcin Majsak, Jan Krzyżek i Damian Bakuła) minimalnie przegrali 2-3 z chłopcami SP 6 Kwidzyn. Obie drużyny zajęły drugie miejsce w powiecie kwidzyńskim.

   

 • FINAŁ POWIATU KWIDZYŃSKIEGO XVI GIMNAZJADY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W TENISIE STOŁOWYM. 18 listopada 2014 roku w Sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się finał powiatu kwidzyńskiego uczniów gimnazjum w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt, która wystąpiła w składzie: Nikola Osińska i Katarzyna Kowalkowska oraz drużyna chłopców : Robert Lipiak i Jakub Kuc. Obie nasze drużyny zagrały na wysokim poziomie. Chłopcy pokonali dwie szkoły (Gimnazjum Licze i Gimnazjum Trumiejki) i w meczu o pierwsze miejsce w turnieju  z Gimnazjum 2 Kwidzyn) mimo wyrównanych pojedynków przegrali i zajęli ostatecznie II miejsce. Dziewczęta również wygrały dwa mecze z Gimnazjum Nowy Dwór kwidzyńskim i Gimnazjum Trumiejki. Niestety minimalnie przegrały z Gimnazjum Gardeja 1-3 i Gimnazjum 3 Kwidzyn 2-3. Ostatecznie zajmując wysokie III miejsce. Dwie drużyny z naszej szkoły stanęły na podium co można uznać za spore osiągnięcie. Liczymy, że w przyszłym roku obie drużyny zaprezentują się na podobnym poziomie.

   

 • FINAŁ POWIATU KWIDZYŃSKIEGO XLIII WOJEWÓDZKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W TENISIE STOŁOWYM. 14 listopada 2014 w sali Szkoły Podstawowej w Otłowcu odbył się finał powiatu kwidzyńskiego szkół podstawowych w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Marta Formela i Zuzanna Tumiłowicz a chłopcy: Marcin Majsak i Jakub Głuszkiewicz. Chłopcy uplasowali się na najniższym stopniu podium przegrywając nieznacznie w stosunku 2-3 ze Szkołą Podstawową nr 6 z Kwidzyna. Dziewczęta uplasowały się na czwartym miejscu i było to najwyższe z możliwych miejsc gdyż rywalizowały z dziewczynami trenującymi zawodowo tenis stołowy.

   

 • Dnia 14 listopada 2014 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste otwarcie sali gimnastycznej po remoncie. W tym dniu odbyło się pasowanie przedszkolaków, a także otrzęsiny uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej. Obchodziliśmy  także jubileusz 35 -lecia pracy zawodowej p. Ewy Lewandowskiej. Swoją obecnością uroczystość uświetnili zaproszeni goście: Wójt Gminy Sadlinki  - Elżbieta Krajewska, zastępca wójta – Brygida Formela, Przewodniczący Rady Gminy  - Jan Piskor, ks. proboszcz z parafii w Nebrowie Wielkim – Jerzy Bujak, dyrektor Zespołu Szkół w Sadlinkach  - Andrzej Rupieta, dyrektor Publicznego Przedszkola w Sadlinkach – Ewa Złotnik – Strzelecka, przedstawicielki Rady Szkoły i Rady Rodziców panie: Justyna Mikulska i Iwona Trzaska. Na początku uroczystości dyrektor – Mariola Strzelczyk - przywitała zgromadzonych w sali uczniów, rodziców oraz gości. Następnie ksiądz – Jerzy Bujak - dokonał uroczystego poświęcenia sali. Po tej podniosłej chwili na znak otwarcia wystrzeliły kolorowe baloniki. Kolejnym punktem tego wydarzenia były przemówienia gości, głos zabrali: Elżbieta Krajewska, Andrzej Rupieta, Iwona Trzaska oraz Justyna Mikulska. W przemówieniach nie zabrakło podziękowań i gratulacji składanych na ręce Wójt Gminy Sadlinki oraz dyrektor Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim. 

  Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, gdzie główną rolę odgrywali najmłodsi członkowie społeczności szkolnej. Jako pierwsze na scenie pojawiły się „biedroneczki” – przedszkolaki 3 i 4 – latki, które zaprezentowały swój program artystyczny przygotowany pod kierunkiem p. Małgorzaty Januszewskiej, po nich przyszedł czas na zerówkę, dzieci przygotowała p. Jadwiga Rogowska. To właśnie najmłodsi pasowani byli dzisiaj na pełnoprawnych przedszkolaków. Kolejny punkt imprezy to „Otrzęsiny” uczniów klas pierwszych SP. Zadaniem uczniów było zaprezentowanie klasy, przedstawienie portretu wychowawcy oraz zaśpiewanie piosenki, uczniów przygotowały p. Wiesława Gulbicka oraz Katarzyna Szczęsna. Pierwszaki  przeszły również „Test na uśmiech”, po którym wiemy, że dla pierwszoklasistów nie straszna nawet cytryna, oni potrafią uśmiechać się zawsze. Wszystkie dzieci, które tego dnia obchodziły swoje święto, otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz książeczki ufundowane przez wójt – Elżbietę Krajewską.

  Uroczystość można uznać za udaną, a co najważniejsze od poniedziałku uczniowie będą korzystać z pięknie wyremontowanej sali gimnastycznej.

   

 • Generalny remont sali gimnastycznej -

  http://www.sadlinki.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=195&sub=7&dzialy=195&akcja=artykul&artykul=1413
   

 • 04 listopada 2014 roku odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców uczniów klasy II. Zajęcie poświęcone było naszemu godłu narodowemu. „Legenda o Orle Białym” została przedstawiona w formie prezentacji, a po niej uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące treści legendy. Dalsza część zajęć odbyła się przy mapie, na której dzieci wskazywały najważniejsze miejsca w Polsce. Sprawdzenie poznanych wiadomości odbyło się poprzez wypełnianie kart pracy. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat znajomości treści legendy i znajomości symboli narodowych. Obecni rodzice uczniów podczas zajęcia mieli możliwość zapoznania się z osiągnięciami swojego dziecka oraz zaobserwować i zapoznać się ze sposobem pracy nauczyciela danej klasy.
    

 • 16 października 2014r. gościliśmy w szkole Przewodniczącego Rady Gminy, Jana Piskora, który jednocześnie pełni funkcję Przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sadlinkach oraz działającego w tejże komisji - Aleksandra Damaziaka. Panowie  ogłosili wyniki konkursów organizowanego przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Prace dzieci wykonane były pod kierunkiem pań: Beaty Łęckiej-Trzaska, Doroty Laskowskiej, Wiesławy Gulbickiej, Marzeny Pomianowskiej oraz Anny Michalskiej.

  Wyniki konkursu na szczeblu ogólnopolskim i gminy.

  NA SZCZEBLU GMINY

  W poszczególnych konkursach naszą szkołę reprezentowali:

  Konkurs plastyczny „Mój czas” – kl. I –III SP

  Daria Jesionowska -  I miejsce,

  Marta Bakuła - II miejsce,

  Mateusz Kazimierski – wyróżnienie,

  Błażej Grzywiński – wyróżnienie,

  Maja Waga  - wyróżnienie.

  Konkurs plastyczny „Mój czas” – kl. IV - VI SP

  Marta Formela – I miejsce,

  Wojciech Żółtowski – wyróżnienie.

  Konkurs literacki  „Mój czas” – kl. IV - VI SP

  Magdalena Januszewska – I miejsce,

  Tamara Lipiak – II miejsce,

  Ilona Śnieda  - III miejsce.

  Konkurs plastyczny „Nasz czas” – kl. I – III Gimnazjum

  Marta Trzaska – I miejsce,

  Karolina Wolak – II miejsce,

  Konkurs literacki  „Nasz czas” – kl. I – III Gimnazjum

  Katarzyna Woźniak – I miejsce

  NA SZCZEBLU OGÓLNOPOLSKIM

  Konkurs ulotkowy klasy III-VI SP

  Kamil Wiśniewski

  Konkurs plastyczny „Mój czas” – kl. I –III SP

  Andżelika Samulewska

  Daria Jesionowska

  Konkurs plastyczny „Nasz czas” – kl. I – III Gimnazjum

  Karolina Wolak

  Marta Trzaska

  Katarzyna Woźniak
   

 • 14 października 2014 r. obchodziliśmy 241 rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej powołanej przez Stanisława Augusta Poniatowskiego.  Na pamiątkę tego wydarzenia co roku, w Polsce, obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela. Należy jednak pamiętać, że jest to święto wszystkich osób związanych z oświatą. W tym roku, wyjątkowo, uroczystość w naszej szkole miała miejsce w sali nr 14, zatem w bardzo kameralnym gronie spotkali się uczniowie, zaproszeni goście, przedstawiciele władz samorządowych i wszyscy pracownicy szkoły. Za oprawę artystyczną odpowiedzialni byli uczniowie klas III i V SP, których przygotowały nauczycielki: Maria Tryc i Anna Michalska. Na początek głos zabrała dyrektor, Mariola Strzelczyk, która przywitała wszystkich zebranych. Szczególne gratulacje w tym dniu skierowano do nauczyciela, który został uhonorowany Medalem Komisji Edukacji Narodowej, pana Edwarda Budysia. Następnie przemówiła zastępca wójt Gminy Sadlinki, Brygida Formela, która złożyła wszystkim pracownikom szkoły życzenia  z okazji ich święta, a także wręczyła Nagrody Wójta, dla nauczycielek: Agnieszki Piotrowskiej oraz Anny Gółkowskiej. Po niej życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły złożył Przewodniczący Rady Gminy, Jan Piskor. Następnie głos zabrały przedstawicielki Rady Rodziców w składzie: Justyna Mikulska, Anna Szpocińska, które  w krótkiej wypowiedzi podziękowały pracownikom szkoły za trud wkładany w edukację i wychowanie ich dzieci. W trakcie uroczystości wręczone zostały Nagrody Dyrektora wyróżniającym się,  w roku szkolnym 2013/2014, nauczycielom i pracownikom szkoły w składzie: Łucja Koncicka, Beata Łęcka - Trzaska, Jagoda Rogowska, Marzena Pomianowska, Mirosława Torbowska, Anna Michalska, Wojtek Hermaszewski, Marzena Figacz, Maria Tryc, Dorota Laskowska, Lucyna Sochacka, Renata Głuszkiewicz oraz Katarzyna Szczęsna.

  Po części oficjalnej przyszedł czas na chwilę refleksji przy filiżance kawy.

 • 30 września 2014r. odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Około godziny 10:00 na korytarzu szkolnym rozległ się sygnał alarmowy. Uczniowie wraz z nauczycielami bardzo sprawnie udali się w bezpieczne miejsce. Wszyscy uczestnicy zachowali spokój i trzeźwy umysł. Każdy wie, że w sytuacji kryzysowej spokój i opanowanie mogą uratować życie.

 • 29.09.2014 roku odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców z terapii logopedycznej w klasie I SP.  Podczas zajęć uczniowie kształtowali prawidłową wymowę głosek szeregu szumiącego. Usprawniali narządy artykulacyjne oraz rozwijali percepcję słuchową. Pracowali metodami: słuchową, wzrokową i czuciową.

         Zajęcia podzielone były na trzy etapy.

        Pierwszy etap dotyczył różnego rodzaju ćwiczeń oddechowych:

 • zdmuchiwanie liści z „drzewa”,

 • przenoszenie za pomocą rurki elementów kolorowej łączki oraz piłeczek z kubeczka do kubeczka.

        Drugi etap dotyczył ćwiczeń usprawniających narządy mowy:

 • ćwiczenia wewnątrz jamy ustnej – pionizacja języka,

 • ćwiczenia warg,

 • ćwiczenia języka,

 • ćwiczenia fonacyjne,

 • ćwiczenia analizy i syntezy słuchowej,

 • ćwiczenia artykulacyjne.

        Etap trzeci – podsumowanie zajęć:

 • pochwała dzieci za pracę,

 • omówienie pracy domowej,

 • rozmowa z rodzicami,

 • przekazanie materiałów do pracy w domu,

 • pożegnanie dzieci i rodziców.

 • 19 września 2014 roku. Wycieczka do lasu klas I SP.


 

Wojtek Żółtowski – Zdolny  z Pomorza

 •  Wojtek Żółtowski, uczeń klasy I gimnazjum Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim został zakwalifikowany do udziału w  projekcie  Pomorskie – dobry kurs na edukację. Wspieranie uczniów o szczególnych predyspozycjach w zakresie matematyki, informatyki i fizyki. Jest to osiągnięcie szczególnej rangi, gdyż uczestnikami programu zostają jedynie najwybitniejsi uczniowie województwa pomorskiego...

 • Dnia 19 września 2014 roku po raz 21 odbyła się akcja, Sprzątanie Świata. Tegoroczne hasło akcji brzmi „Turysto! Szanuj środowisko!”.  W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. Celem tegorocznej kampanii jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze poprzez unikanie tworzenia odpadów i selektywną zbiórkę odpadów. Nasza szkoła również dołączyła do akcji. Każda klasa sprzątała wyznaczony teren wokół szkoły i najbliższej okolicy.

 • Dnia 18 września 2014 roku odbyły sie zebrania klasowe rodziców. Wybór trójek klasowych. Zapoznanie z planem pracy szkoły na rok szkolny 2014/2015. Spotkanie Rady Rodziców.

   

 • Dnia 13 września 2014 roku po raz  9 odbyło się Święto Powideł Nebrowskich, którego organizatorem była Wójt Gminy Sadlinki, Elżbieta Krajewska, Zespól Szkół w Nebrowie Wielkim oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Nebrowa Wielkiego. W tygodniu poprzedzającym imprezę uczniowie koła ekologicznego uczestniczyli w pestkowaniu, a następnie smażeniu śliwek na powidła. Uczniowie naszej szkoły przygotowali również część artystyczną, którą poprowadziła Jadwiga Rogowska.
  Na początku zaprezentowały się dzieci z przedszkola w zabawach tanecznych m.in. kółko graniaste, pod opieką Małgorzaty Januszewskiej. Następnie uczniowie klasy „0” zatańczyli polkę i taniec pod tytułem „Misie”, który przygotowała z dziećmi Jadwiga Rogowska. Uczniowie klasy III SP wyrecytowali wiersz „Śliwka” oraz zaśpiewali piosenkę „Przyjaciel”, dzieci przygotowała ich wychowawczyni, Anna Michalska. Natomiast uczniowie klas IV-VI oraz I-III gimnazjum przygotowani przez opiekunkę koła polonistycznego, Marię Tryc zaprezentowali się w montażu słownym pt. „Powrót do Polski”. Całość uświetniły piosenki w wykonaniu zespołów „Wiolino” i „Anons” pod batutą Edwarda Budysia. Po przestawieniu artystycznym odbyły się konkursy kulinarne, na ciasto ze śliwką oraz konkursy sportowe przygotowane przez Wojciecha Hermaszewskiego. Konkursy odbywały się w trzech kategoriach: dla dzieci, rodzin i dorosłych. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody. W dniu imprezy każdy z gości i mieszkańców miał możliwość skosztowania przygotowanych powideł, grochówki, pierogów czy różnorodnych domowych ciast. Pogoda dopisała, więc zabawa była przednia.

 • 1 września 2014 roku - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015.
  Początek września to ważny czas nie tylko dla nauczycieli czy uczniów ale również dla rodziców. To chyba właśnie rodzice najbardziej przeżywali pierwsze dni w szkole ich pociech. Pierwszaki natomiast świetnie sobie poradziły, wyrecytowały wiersze, złożyły ślubowanie i stały się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Początek roku szkolnego to również powroty do szkoły starszych już uczniów. Pierwsze powitania z kolegami a także z nauczycielami i wychowawcami. Inauguracja roku szkolnego 2014/2015 przyniosła nam niestety moment podziękowania za pracę w zawodzie pani Bernardzie Lewandowskiej, która odeszła na emeryturę. Progu naszej szkoły nie przekroczy również pan Arkadiusz Elszkowski, który zmienił miejsce pracy. Ale pojawił się jednocześnie nowy nauczyciel muzyki – pan Przemysław Budyś. Swoje osobiste i zawodowe święto obchodziła również pani Mirosława Torbowska, która obchodziła 25 lecie pracy zawodowej. Nowy rok szkolny to okres intensywnej pracy dla nauczycieli i uczniów. Ale jesteśmy przygotowani i naładowani pozytywną energią na cały nadchodzący rok. Życzymy powodzenia.

 • 1 września 2014 r. Uroczyste otwarcie przedszkola. W tym dniu tłumnie przybyli rodzice w szczególności z klas młodszych, nauczyciele i uczniowie. Dla rodziców dzieci 3-4 letnich był to dzień szczególny, gdyż zostało otwarte  przedszkole. Pani dyrektor Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim uroczyście przywitała uczniów,  nauczycieli i zaproszonych gości. 

  Przecięcia wstęgi dokonali:

  z ramienia Urzędu Gminy Sadlinki –  Wójt Gminy Sadlinki  pani Elżbieta Krajewska,

  z ramienia  Rady Szkoły  -  Przewodnicząca Rady Szkoły pani  Iwona Trzaska,

  z ramienia szkoły  - Dyrektor Zespołu Szkół w Nebrowie Wielkim pani Mariola Strzelczyk,

  z ramienia dzieci –  Zuzanna Kaliszewska.

  Podczas ceremonii otwarcia przedszkola  padło wiele ciepłych i przyjaznych słów pod adresem naszej szkoły, dyrekcji i wychowawców. Pani dyrektor  Mariola Strzelczyk podziękowała Radzie Gminy, rodzicom i Pani Wójt Gminy Sadlinki  za inicjatywę przedszkola, która jest dla naszych  dzieci niezwykle cenna. W imieniu rodziców  słowa podziękowania dla wszystkich  inicjatorów  i osób  zaangażowanych  w rozwój przedszkola  złożyła Przewodnicząca Rady Szkoły pani Iwona Trzaska. Nowo otwarte przedszkole jest pięknie wyremontowane, wyposażone i stanowi nieodzowny element sprzyjający  rozwojowi naszych najmłodszych dzieci.