ROK SZKOŁY W RUCHU

WYCHOWANIE FIZYCZNE ALTERNATYWNE FORMY  - OBSZAR 2
      Jedną z alternatywnych form realizacji zajęć wychowania fizycznego było przeprowadzenie konkursu wiedzowo – sportowego, którego celem było podniesienie poziomu świadomości społeczności szkolnej w zakresie promowania zdrowia i aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz upowszechnianie przy tym zdrowego stylu życia.                     
      W ramach zajęć uczniowie samodzielnie przygotowywali materiały na temat zdrowego odżywiania bogacąc swoją wiedzę na temat zdrowej żywności a także nabywali umiejętności racjonalnego planowania posiłków. Ponadto odbył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, podczas którego uczniowie mogli sami sprawdzić własne umiejętności na fantomach, a zwieńczeniem działań promujących aktywny i zdrowy styl życia były zawody sztafet pt. „Wyścig po zdrowie.”
      Niewątpliwie należy wspomnieć również o rajdzie turystyczno – ekologicznym, który zapisał się już w tradycji naszej szkoły, w którym brali udział uczniowie z zaprzyjaźnionych szkół, promując aktywną formę spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu przy równoczesnym poznawaniu najbliższej okolicy.
 
Turniej sportowo-wiedzowy najmłodszych  
 Rajd turystyczno-ekologiczny


POZALEKCYJNE ZAJĘCIA SPORTOWE -
OBSZAR 5:
      W ramach pozalekcyjnych zajęć sportowych nasi uczniowie cyklicznie mogli uczestniczyć w wyjazdach na mecze sportowe połączone z zajęciami rekreacyjno – sportowymi na basenie. Podczas tych wyjazdów poszerzali swoje wiadomości z różnych dziedzin sportowych, mogli w sposób aktywny i bezpośredni uczestniczyć w dużych imprezach sportowych promujących grę fair play i kulturalne kibicowanie w takich jak:

·         Mecze Atomu Trefla Sopot w lidze mistrzyń i plus lidze,

·         ligowe zmagania piłkarzy ręcznych MMTS Kwidzyn,

·         zmagania tenisistów stołowych Olimpii Grudziądz,

·         mecz międzypaństwowy kobiet w piłkę ręczna Polska – Włochy.

       Ponadto w szkole organizowane są popołudniowe spotkania z uczniami z zaprzyjaźnionych szkół, podczas których rozgrywane są mecze w unihokeja, siatkówkę czy piłkę nożną.
 
Wyjazdy na mecze i basen
 
Mecze towarzyskie
 


AKTYWNIE W GRONIE RODZINY - OBSZAR 8:

     
W ramach integracji środowiska szkolnego i rodzinnego naszych uczniów corocznie organizowany jest „Rodzinny piknik”, podczas którego rodzice wraz z dziećmi uczestniczą w różnorodnych konkurencjach sportowych w przyjaznej atmosferze wspólnej zabawy.
      W związku z działalnością w naszej szkole UKS Nadwiślanin Nebrowo Wielkie organizowany jest turniej rodzinny – Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym „Potyczki rodzinne”, podczas którego rodzice rozgrywają mecze ze swoimi dziećmi.
      Ponadto organizowane są „Dni Sportu”, podczas których dzieci zapraszają do sportowej rywalizacji swoich rodziców, co dostarcza zawsze wiele pozytywnych emocji i dobrej zabawy.
 
I Mistrzostwa powiatu kwidzyńskiego w tenisie stołowym
 
Turniej rodzinny w tenisie stołowym